четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: брегзит

Лондон ги отфрла сугестиите за трговски договор со ЕУ по примерот на Норвешка

Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј ги отфрли сугестиите што се појавија во домашната јавност дека Велика Британија би можела...

Слободниот влез за мигранти од ЕУ во Британија ќе запре во март 2019

Британскиот министер за имиграција Брендон Луис денеска изјави дека сегашниот систем за слободно влегување на мигрантите од ЕУ на...

Лондон и Брисел го договараат „Брегзитот“

Шефовите на делегациите на Британија и ЕУ, британскиот министер Дејвид Дејвис и Мишел Барние, разговараат во Брисел за резултатите...

Меј: Британија почнува преговори за Брегзит за неколку недели

Британија има намера да почне преговори за Брегзит како што и планираше – во следните неколку недели, и нагласила британската премиерка...

Сорос: ЕУ ќе се соочи со егзистенцијална криза ако „ги развлече” преговорите околу Брегзитот

Милијардерот Џорџ Сорос ја предупреди ЕУ дека се соочува со егзистенцијална криза ако „ги развлече” преговорите околу Брегзитот. Сорос...

Колин Фирт Сакам италијански пасош поради Брегзит

Оскаровецот Колин Фит (56) побара италијанско државјанство, затоа што, како што рече, Велика Британија се одчучила за Брегзит. Барањето...

Тереза Меј мора да покаже дека може да излезе од лошиот договор за Брегзит

Испадот од минатата недела на вечерата во Даунинг стрит на разговорот за идните преговори за Брегзит продолжуваат да се чувствуваат,...

Брегзит не ги бие најбогатите Британци

Богатствата на илјадата најимотни Британци продолжиле да растат и покрај британската референдумска одлука за излегувањето од Европската...

Грција ќе изгуби од 800 милиони до 1,6 милијарди евра поради Брегзит

Грција ќе загуби од 0,4 до 0,8 отсто од бруто домашниот производ или од 800 милиони до 1,6 милијарди евра поради Брегзит, соопшти грчката...

Курц: ЕУ треба да го смени курсот на развој за да не ослабне по Брегзит

ЕУ треба да го промени курсот на развој за да не ослабне по Брегзит, изјави австрискиот министер за надворешни работи, Себастијан Курц,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.