четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 5

Tag Archives: брегзит

Јункер: Брегзит е трагедија, но ќе има фер преговори со Велика Британија

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер изјави во Фиренца дека излегувањето на Британија од ЕУ е тажен момент и дека Брегзит...

„Голдман Сакс“: Брегзит претставува ризик за лондонски Сити

Генералниот директор на втората по големина инвестициска банка во светот, американската „Голдман Сакс“, Лојд Бленкфеин предупредува...

Старџен ја обвини Меј за создавање „отровна атмосфера“ пред преговорите за Брегзит

Првата министерка на Шкотска и лидерка на Шкотската национална партија (СНП), Никола Старџен ја обвини британската премиерка Тереза...

Дејвис: Британија нема да плати 100 милијарди евра за „разводот“ со ЕУ

Британскиот министер за Брегзит, Дејвид Дејвис изјави во Лондон дека Велика Британија ќе и го плати на ЕУ она што според законот е коректно,...

Самит на ЕУ, без Велика Британија, за европската стратегија околу Брегзит

Лидерите на земјите-членки на ЕУ се собрани на вонреден Самит во Брисел, на кој се расправа за договор околу заедничката стратегија...

Велика Британија сака „длабоки и специјални“ врски со ЕУ по Брегзит

Велика Британија сака да има со ЕУ „длабоки и специјални“ врски по британското повлекување од Унијата, соопшти Даунинг стрит 10, коментирајќи...

Објавени дел од барањата на ЕУ во преговорите за Брегзит

Велика Британија во годините по Брегзит да продолжи да ги плаќа обврските кон Европска Унија, да остане под јурисдикција на судовите...

Банките кои ќе се селат од Лондон да аплицираат за нови лиценци

Банките кои сакаат да ја преселат дејноста од Лондон во други членки на ЕУ поради Брегзитот, ќе мора брзо да аплицираат за добивање на...

Казна од 6.600 евра за словачките медиуми доколку се користи името Британија

На словачките медиуми, кои известуваат за процесот на Брегзит, им се заканува казна од 6.600 евра за користење на неофицијалното, но општо...

Првиот „Брегзит“ започнал пред 450.000 години

Додека Велика Британија крои стратегија како најдостоинствено да излезе од Европската Унија, британските научници открија дека, физички, островот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.