четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: брегзит

Меј: Слободното движење на луѓе мора да продолжи одредено време, откако Брегзит ќе влезе во сила

Британскиот премиер Тереза Меј изјави дека е можно слободното движење на луѓе меѓу Велика Британија и Европската унија да продолжи...

Штајнмајер: Брегзитот е неодговорно однесување

Одлуката на Велика Британија за заминување од ЕУ е неодговорна, изјави претседателот на Германија, Франк-Валтер Штајнмајер во обраќање...

ЕП оваа недела ќе го разгледа прашањето за Брегзит

Европскиот парламент оваа недела на заседанието во Стразбур ќе го разгледа прашањето за излезот на Велика Британија од ЕУ. Дебатата...

Империја 2.0: Опасна носталгија и неоколонијална фантазија на владетелите во Велика Британија по Брегзит

Велат дека кога лордот Норт, премиер за време на Американската револуција, ги добил едно утро вестите дека британските сили ја загубиле...

Брегзит нема да влијае на германската економија

Германската министерка за економија Бригите Циприес изјави дека негативните последици од Брегзитот повеќе ќе ја погодат Британија...

ЕУ: Прво договор за Брегзит, па преговори за слободна трговија

ЕУ го објави денеска својот нацрт-план за преговорите на Унијата и Велика Британија за Брегзит, во кој Брисел инсистира на тоа, прво...

Дејвис не очекува дека Велика Британија ќе и плати 62 милијарди долари на ЕУ

Британскиот министер за Брегзит Дејвид Дејвис изјави денеска дека не очекува оти Велика Британија ќе и плати 62 милијарди долари на...

Фунтата „го слави“ Брегзит

Британската фунта закрепнува од претходниот осумдневен минимум, откако и официјално во средата е покрената постапка за заминување...

ЕП: Одлуката за Брегзит може да биде отповикана

Европскиот парламент во предлог ставот што го зазема по повод отпочнувањеto на процесот на излегување на Велика Британија од Европска...

Рад: Британија веројатно ќе ја напушти Европол

Велика Британија веројатно ќе ја напушти европската полициска служба Европол по излезот од ЕУ и би можела да ги задржи за себе своите...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.