четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: брегзит

„Гардијан“: Без договор со ЕУ Британија ќе губи по шест милијарди фунти

Британскиот извоз секоја година ќе трпи загуба од по најмалку шест милијарди фунти, доколку Лондон не обезбеди договор за трговија...

Тони Блер тргнува во мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит

Поранешниот британски премиер Тони Блер ќе почне мисија за промена на одлуката на Британците за Брегзит. Во текот на денешнипт ден...

Јункер: За излезот на Велика Британија од ЕУ ќе бидат потребни повеќе од две години

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер верува дека ќе бидат потребни повеќе од две години за да се постигнат сите договори...

Берлин го предупредува лондонски Сити за ризикот од Брегзит

Висок функционер на германската централна Бундес банка, ја предупреди Велика Британија дека по Брегзитот, лондонскиот финански центар...

Брегзит покажува дека ЕУ има потреба од реформи

Полскиот премиер Беата Шидло изјави дека одлуката на Велика Британија да ја напушти ЕУ е јасен сигнал дека Унијата има потреба од реформи. Таа...

Брегзит ќе има негативен ефект врз работата на британските фирми?!

Повеќе од половина директори на британските фирми веруваат дека одлуката на Велика Британија да излезе од ЕУ има негативен ефект на...

Британија: Долниот дом на парламентот го поддржа законот за „Брегзит“

Долниот дом на британскиот парламент го одобри предлог законот кој ќе и даде овластување на владата да ја започне официјалната процедура...

Британците ќе плаќаат поскапо телефонирање кога ќе одат во ЕУ

Откако ќе заврши процесот околу Брегзит, жителите на Британија ќе плаќаат поскапо телефонирање кога ќе одат во ЕУ. Овие денови конечно...

Иван Роџерс: Брегзит ќе чини 51 милијарди фунти

Поранешниот британски амбасадор во ЕУ Иван Роџерс изјави дека Брегзит ќе чини 51 милијарда фунти (околу 60 милијарди евра) и дека за излегувањето...

Британскиот Парламент го поддржа предлог-законот за Брегзит

Британските пратеници денеска го поддржаа предлог-законот со кој се одобрува почетокот на преговорите за Брегзит, со што овој закон...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.