петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: брегзит

Британските пратеници почнаа расправа за Брегзит

Пратениците во британскиот парламент направија денеска клучен чекор кон излегување од Европската унија почнувајќи расправа за нацрт-законот...

Берн сака спогодба за слободна трговија со Лондон по Брегзит

Швајцарскиот министер за економија Јохан Шнајдер Аман сака да склучи спогодба за слободна трговија со Велика Британија, веднаш откако...

Врховен суд: Парламентот да даде одобрение за Брегзит

Британскиот Парламент мора да гласа дали Владата да го почне процесот за брегзит, соопшти денеска Врховниот суд. Одлуката значи...

Врховниот суд одлучува за Брегзит

Британскиот Врховен суд денеска ќе донесе одлука за тоа дали премиерот или Парламентот имат право да го покренат процесот за излегување...

Британија изгуби помалку работни места од очекуваното

Во економијата на Велика Британија се изгубени помалку работни места од очекувањата, а растот на платите благо забрза кон крајот на...

Британскиот суд во вторник ќе одлучи за отпочнување на Брегзит

Врховниот суд на Велика Британија ќе одлучи во вторник, 25 јануари, дали премиерката Тереза Меј може да почне процес за излегување од...

Британската фунта на најниско ниво од октомври минатата година

Фунтата падна на веста дека Британија можеби ќе се определи за целосно раскинување со ЕУ или т.н. „тврд Брегзит”, а која е објавена пред...

„Дејли телеграф“: Меј ќе ги претстави 12. преговарачки цели за излез од ЕУ

Велика Британија ќе го напушти заедничкиот пазар и царинската унија во рамките на излегување од Европска унија, тоа денеска ќе го...

Кина, Трамп и Брегзит од денеска во фокусот на Светскиот економски форум во Давос

Кина, Доналд Трамп и Брегзит се очекува да бидат главните теми на годинешниот Светски економски форум (WEF) во Давос, што од денеска...

Тереза Меј во следните недели ќе ја претстави статегијата за Брегзит

Британскиот премиер Тереза Меј денеска изјави дека во следните неколку недели ќе ја претстави својата стратегија за излез на земјата...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.