четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: брегзит

Џејми Оливер: Прескапо е, ги затворам рестораните!

Славниот британски готвач Џејми Оливер најави дека ќе затвори повеќе ресторани од совјот синџир „Џејмис италијан“ (Jamie’s Itajian)  во...

Моменти кои оставија свој печат во 2016

Победата на Доналд Трамп, Брегзит, мигрантската криза, трагедијата во Алепо… Земјотресот Трамп На 8 номеври милијардерот-републиканец...

2016 „кобна“ за три светски економии

Три од 10 најголеми светски економии ја завршија 2016 година во полоша состојба, отколку што ја започнаа. Одговорноста за тоа ја сносат...

Демоните на 2016.

Долгиот бран на крајот наруши се. Можеби не изненадува што две општества кои ја почувствуваа неговата жестока моќ – САД и Велика Британија,...

„АNNUS HORRIBILIS” е при крај? Зад ЕУ е тешка година, а 2017 носи неизвесност

На економски план 2016 година не беше толку лоша за Европската унија, бидејќи се појавија први знаци на стопански раст, но на политички...

Вилбур Рос: Конкурентите треба да го искористат Брегзит за преземање на британските бизниси

Идниот американски секретар за трговија Вилбур Рос им сугерира на британските конкуренти на меѓународниот пазар да ја „искористат...

Британците можат да здивнат: Брегзитот нема да ја погоди божиќната трпеза

Британците можат да здивнат: одлуката да излезат од ЕУ нема да влијае на цените на мисирките, шампањот и мини колбасите, неизбежната...

Над 5.000 фирми во ризик поради Брегзит

Над 5.000 фирми кои се бават со финансиски услуги може да претрпат ризици ако Велика Британија го напушти единствениот европски пазар...

„Банката на Англија“ ја задржа референтната каматна стапка од 0,25 отсто

Британска централна банка денеска ја задржа референтната каматна стапка на рекордно ниското ниво од 0,25 отсто, и покрај скокот на инфлацијата...

ЕУ расправа за стратегијата за Брегзит без Британија

Земјите членки на ЕУ, расправаат денеска за заедничката стратегија на Брисел во врска со преговорите за Брегзит, без присуството...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.