четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: брегзит

Британскиот Врховен суд не му суди на референдумот за ЕУ

Претседателот на британскиот Врховен суд, лорд Нојбергер, изјави дека судот не му суди на референдумот и нема да го преправа резултатот...

Почнува постапката пред британскиот Врховен суд за Брегзит

Во британскиот Врховен суд денеска почнува постапката што ја покрена владата во Лондон против пресудата на Вишиот суд, со која се...

Референдум во Италија – тест за естаблишментот

По Брегзитот и изборот на републиканецот Доналд Трамп за американски претседател, многумина сметаат дека претседателските избори...

Садик Кан: Градот Лондон ќе бара посебен договор за Брегзит

Лондон ќе бара посебен договор, што би им овозможило на фирмите да продолжат да обезбедуваат кадри од земјите во ЕУ и по Брегзитот, изјави...

Градот Лондон ќе бара посебен договор за Брегзит

Лондон ќе бара посебен договор, што би им овозможило на фирмите да продолжат да обезбедуваат кадри од земјите во ЕУ и по Брегзитот, изјави...

Британија сака да остане на европскиот пазар и по Брегзит

Британската Влада се соочува со правна битка околу останувањето на Велика Британија во единствениот пазар на ЕУ, по излегувањето од...

Тереза Меј: Брегзит не ми дава ноќе да спијам

Британскиот премиер Тереза Меј призна дека Брегзит и подготовките за преговорите за излегување од ЕУ , не и оставаат време за спиење. Во...

Џозеф Мускат: Лидерите на ЕУ не блефираат околу условите за Брегзит

Премиерот на Малта, Џозеф Мускат изјави дека лидерите на ЕУ не блефираат кога велат дека Велика Британија ќе остане без пристап до...

Британија со намален раст и зголемен долг ќе ги почне преговорите за Брегзит

Британската економија ќе ги почне преговорите за напуштање на Европската унија со намален економски раст и со значително зголемување...

Брегзит ќе ја чини Велика Британија дополнителни 122 милијарди евра

Велика Британија ќе треба да земе дополнителни 122 милијарди евра во следните пет години ако ја напушти Европска унија, е истакнато...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.