четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: британија

Новата „винстонка“ од пет фунти им создава проблеми на Британците

Новата британска банкнота од пет фунти, која е во оптек само половина година, почна да им задава проблеми на многу Британци. Така, еден...

Тереза Меј мора да покаже дека може да излезе од лошиот договор за Брегзит

Испадот од минатата недела на вечерата во Даунинг стрит на разговорот за идните преговори за Брегзит продолжуваат да се чувствуваат,...

Старџен ја обвини Меј за создавање „отровна атмосфера“ пред преговорите за Брегзит

Првата министерка на Шкотска и лидерка на Шкотската национална партија (СНП), Никола Старџен ја обвини британската премиерка Тереза...

Дејвис: Британија нема да плати 100 милијарди евра за „разводот“ со ЕУ

Британскиот министер за Брегзит, Дејвид Дејвис изјави во Лондон дека Велика Британија ќе и го плати на ЕУ она што според законот е коректно,...

Дојче банка ќе пресели 4.000 работни места од Британија

Германската Дојче банка може да пресели до 4.000 работни места од Британија, изјави директорката за регулаторни работи во Дојче банка,...

„Лондон бриџ падна“: Тајниот план за деновите по смртта на кралицата

Таа е почитувана низ целиот свет. Таа надживеа 12 американски претседатели. Таа се залага за стабилност и ред. Но нејзиното кралство...

Владата има 21 ден да ги објасни грешките со климатските промени или ќе се соочи со правни мерки

КлајантЕрт – тим од адвокати за животна средина кои веќе двапати ги изведоа министрите пред суд и ги добија случаите – и дадоа...

Меј: Предвремените избори ќе ја зајакнат позицијата на Лондон во преговорите со ЕУ

Предвремените избори во Велика Британија ќе обезбедат стабилност на подолг временски период и ќе ја зајакнат позицијата на земјата...

Тереза Меј распиша вонредни парламентарни избори во Велика Британија

Британската премиерка Тереза Меј денеска распиша вондредни парламентарни избори на 8 јуни годинава. Според британскиот закон, премиерот...

Барањата на Британци и Северноирци за ирски пасош зголемени за 68 отсто

Барањата на Британци и на Северноирци, за добивање пасош на Репулика Ирска, во првите три месеци годинава се зголемени за 68 отсто, во...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.