четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 14

Tag Archives: вашингтон

Tрамп: Односите меѓу Вашингтон и Москва се на „досега невидено опасно ниво“

Американскиот претседател Доналд Трамп напиша на Твитер дека односите меѓу Вашингтон и Москва се на „досега невидено опасно ниво“. Вината...

САД ќе преземат „брзи и силни мерки“ против Владата на Николас Мадуро

САД остро ги осудија вчерашните избори за Уставотворно собрание во Венецуела и соопштија дека ќе преземат „брзи и силни мерки“ против...

Стејт департмент: Тилерсон нема да поднесе оставка

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон нема намера да поднесе оставка, соопшти Стејт департментот. Соопштението е објавено синоќа...

Ердоган пристигна во Вашингтон

Шефот на турската држава Реџеп Тајип Ердоган синоќа пристигна во Вашингтон, каде денеска е предвидено да се сретне со американскиот...

Вашингтон намали на 2:1, втора победа за Голден Стејт

Екипите на Вашингтон и Голден Стејт остварија победа во натреварите од конференциското полуфинале на НБА плејофот одиграни ноќеска. Кошаркарите...

Тодоров во Вашингтон на средба со др. Огнибене: Зајакнување на соработката и размена на искуства

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров, кој престојува во работна посета на Вашингтон, вчера оствари средба со Др. Фредерик...

Пет причини поради кои САД ќе ја изгуби својата следна војна, можеби веќе оваа година и тоа во Европа

Американските воени стратези предвидуваат дека војската на САД можеби ќе мора да влезе во отворен судир со растечкиот и моќен противник...

МАКЕДОНИЈА 2016-САД 2017: Соросовите шарени платеници против Трамп со исти методи како во Македонија (ФОТО)

Џорџ Сорос ги засука ракавите подготвен да „искрши неколку јајца“ и да направи омлет а ла „Шарена револуција“ во САД. Запалени контејнери,...

Јолевски од Вашингтон: Очекувам новата администрација на САД да ја поддржи Македонија на патот кон НАТО

Администрацијата на САД ја поддржува интеграцијата на Република Македонија во НАТО, и очекувам тоа да продолжи. Соединетите Американски...

Џејмс Матис и Џон Кели се новите министри на САД за одбрана и за внатрешна безбедност

Пензионираните генерали Џејмс Матис и Џон Кели положија заклетва пред новиот потпретседател на САД, Мајк Пенс како идни министри за...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.