вторник, 16 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: влада

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата за еколошка катастрофа

Скопје, 4 август 2017 (МИА) – ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата предводена од СДСМ за неспособност и неодговорност оти дозволила да се прошират...

ЦУК: Се уште активен пожарот во село Требовље

Пожарот во атарот на село Требовље е се уште активен на месноста викана Лутоец и покрај патот што води од селото Самоков, месноста викана...

Владата објави кој каде ќе летува

Премиерот Зоран Заев, годишниот одмор ќе го користи од 3 до 6 август, и со своето семејството ќе престојува во Охрид. Доколку дозволуваат...

Пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Владата да се фокусира на решавање на проблемите на граѓаните

Владата на Република Македонија уште еднаш покажа и докажа дека решавањето на проблемите на граѓаните не се нејзин приоритет, соопшти...

Владата го усвои дополнителниот предлог за ребаланс

Владата на Република Македонија денеска на седница го усвои Предлогот за изменување и дополнување на Буџетот на Република Македонија...

Заев најави нови мерки за поддршка на извозот и поврат на ДДВ

Докапитализација на Македонската банка за поддршка на развојот (МБПР) со цел стимулирање на извозот, поделба на тендерите за капиталните...

Интегрален текст од Договорот за добрососедство

Договор за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија 26 јули 2017 Република Македонија и Република Бугарија...

ВМРО-ДПМНЕ: Владата набавува морски плодови, риба и октоподи, а крати на инфраструктура

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека СДСМ крати средства за образование, за здравство, за култура, за инфраструктура, а од друга страна преку...

Заев го прифати текстот на Договорот со Бугарија

Македонската Влада на последната седница го прифати Извештајот за извршените преговори и усогласениот текст на Договорот за пријателство,...

Полската Влада ќе ги продолжи реформите на судскиот систем

Полската конзервативна Влада ќе ја продолжи реформата на судскиот систем и покрај ветото на два од трите закони, ставено од претседателот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.