четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: дијаспора

ОМД: Договорот со Бугарија е нејасен и контрадикторен

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува загриженост заради, како што велат, непотполната, нејасната и контрадикторната содржина...

Писмо на 32 конгресмени до Тилерсон да ја посети Македонија

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) соопшти дека Конгресната група на пријатели на Македонија и на македонската дијаспора во САД,...

ОМД: Политичарите да ги стават интересите на нацијата на прво место

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) ги повикува сите активни чинители во македонската политика да ги стават интересите на нацијата...

Дијаспората се организира: Протестен марш ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и во Лондон

Во недела на 12-ти марти со почеток во 11 часот најавен е протестен марш и во Лондон. Македонската дијаспора одлучи да се приклучи кон граѓанската...

Груевски оствари средба со македонската дијаспора во Mинхен (ФОТО)

Во рамките на својата посета на Германија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и партиската делегација во Минхен остварија средба...

Во дијаспората ќе можат да гласаат 20.629 македонски државјави

Државната изборна комисија утврди дека по завршувањето на рокот за поднесување на пријави за гласање во дипломатско-конзуларните претставништва...

Над 20.500 македонски државјани ќе гласаат во дијаспората

Над 20.500 македонски државјани во странство ќе можат да го остварат своето право на глас на предвремените парламентарни избори закажани...

ДИК: Избори во дијаспората ќе се организираат ако за гласање се пријават 6.478 гласачи

ДИК  денеска на прес-конференција апелираше до македонските државјани во странство да ја искористат можноста за пријавување за гласање...

Во ДИК за гласање на изборите пријавени 1.011 македонски граѓани од странство

Заклучно до 14 часот денеска вкупно 1.011 граѓани на Република Македонија кои се на привремена работа или престој во странство преку електронската...

До денеска за гласање во ДИК пријавени 540 македонски граѓани од странство

Заклучно со денеска до 14 часот, вкупно 540 граѓани на Република Македонија кои се на привремена работа или престој во странство ја искористиле...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.