вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: договор

Димовски: Фактот дека Владата потпиша штетен договор со Република Бугарија е се поголем

СДС дејствува и склучува договори без да ги има во предвид македонските државни и национални интереси. Договорот со Бугарија е класичен...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се повлече од Договорот со Бугарија

СДСМ да се повлече од Договорот за добрососедство со Бугарија, побара денеска ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ смета дека Договорот е штетен и...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Нема да го поддржиме договорот со Бугарија во предложената форма

ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи договорот за добрососедство во Парламентот на Република Македонија. Ова е еден од заклучоците од седницата...

Нов протест пред МНР

Здружението „Блаже Конески“ на нов протест пред Министерството за надворешни работи против потпишувањето на договорот за добрососедство...

Димовски: Собранието да одржи итна седница за договорот со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побара од претседателот на Собранието Талат Џафери во најбрз можен рок да свика итна седница во согласност...

ОМД: Договорот со Бугарија е нејасен и контрадикторен

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува загриженост заради, како што велат, непотполната, нејасната и контрадикторната содржина...

Попоски: Договорот да се корегира во делот на националните интереси

Пратеникот Никола Попоски од ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи денеска изјави дека за Договорот за добрососедство...

Груевски на средба со амбасадорот на Бугарија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на средба со бугарскиот амбасадор во земјава Иван Великов Петков. Груевски посочил дека Македонија...

Интегрален текст од Договорот за добрососедство

Договор за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Македонија и Бугарија 26 јули 2017 Република Македонија и Република Бугарија...

Протест против договорот со Софија

Здружението „Блаже Конески“ повторно на протест. Учесниците порачаа дека ќе ги прогласат за национални предавници оние кои ќе стават...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.