петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: доналд трамп

Бајден: Да бев јас кандидат на демократите, ќе го победев Трамп

Поранешниот потпретседател на САД Џозеф Бајден тврди дека би победил во изборната трка против Доналд Трамп, доколку тој беше кандидат...

Доналд Трамп им се заканува на републиканските конгресмени

Американскиот претседател Доналд Трамп им се закани на републиканските конгресмени дека ако не гласаат за измена на делови од законот...

Трамп наскоро ќе поднесе оставка, тврди демократска сенаторка

Демократската сенаторка и член на Одборот за правда, Дајен Фајнштајн тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп наскоро...

Писмото до Тилерсон за истрага против Сорос, УСАИД и Бејли го потпиша Тед Круз, највлијателниот сенатор во САД

Писмото до американскиот Државен Секретар, Рекс Тилерсон за истрага против Џорџ Сорос, американската Агенција за меѓународен развој...

Трамп смета дека е жртва на медиумска кампања за дискредитирање

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека е жртва на најмоќната кампања за дискредитирање од страна на американските медуми...

Трамп: Судската власт ги надминува своите ингеренции со блокадата на указот за миграција

Американскиот претседателот Доналд Трамп истакна дека одлуката на федералниот суд во Хонолулу за блокирање на стапувањето во сила...

Под мотото „Америка на прво место“ Трамп денеска го претставува новиот буџет на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска ќе претстави дел од буџетскиот план за идната година, што се очекува да ги инкорпорира...

Вечерва интервју на Доналд Трамп на Фокс њуз (ВИДЕО)

Вечерва, во два часот по полноќ по македонско време, реномираната и најгледаната америкнаска телевизија Фокс њуз ќе емитува интервју...

Отворени се веб страни со лажни вести за да ја тестираат лековерноста на поддржувачите на Трамп

Еден Американец отвори лажна веб страна за да провери колку може да биде бесмислена некоја приказна пред поддржувачите на Доналд...

„Вол стрит журнал“: Трамп и дал дозвола на ЦИА изведува напади врз екстремистите

Американскиот претседател Доналд Трамп и дал на Централната разузнавачка агенција (ЦИА) ново овластување да изведува напади со дронови...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.