четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: дрва

На пазарот сѐ помалку ќе има огревно дрво

Од оваа година на пазарот се помалку ќе има огревно дрво, а ќе се зголемува продажбата на пелети, брикети и дрвен чипс, рече директорот...

Дрва за семејства од социјално ранливи категории од општина Аеродром

Од денеска почна распределбата на дрвата, кои општина Аеродром годинава наместо за бадникови огнови ги пренамени за семејства од социјално...

Албанија усвои десетгодишен мораториум врз сечата на дрвја за индустрија или извоз

Албанскиот Парламент усвои десетгодишен мораториум врз сечата на дрвја за индустријата или извозот. Портпаролката на Министерството...

Кривични за две лица за нелегална сеча на шума

СВР Куманово во рамки на оперативната акција „Гора“ поднесе кривична пријава против И.А.(53) од липковското село Опае, поранешен вработен...

Расчистени пет случаи на бесправна сеча на дрва

Постапувајќи по оперативната акција „ГОРА“, во текот на минатиот месец Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје...

Пешевски: Најголем дел од аерозагадувањето е од грењето на дрва

Ситуацијата со загадувањето во Скопје и Тетово е резултат на комбинација на многу ефекти, а не само на индустријата. Најголем удел во...

Кривични пријави против три лица од Скопје поради кражба на дрва

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје постапувајќи по ОА ГОРА, во текот на минатиот месец за три оделни случаи...

Во Кучково најдени 40 метри кубни огревно дрво

Полициски службеници вчера околу 17 часот во реонот на селата Кучково и Никиштани, на потегот помеѓу местата „Перја“ и „Кула“, пронашле...

Соселани од Патишка Река се степале за исечени дрва

Соселани од скопска Патишка Река вчера по расправија физички се пресметале за исечени дрва. При тоа еден од учесниците од ловна ...

Полицијата со кривични пријави против 6 лица од акцијата Гора

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје постапувајќи по оперативната акција Гора во текот на минатиот месец,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.