петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: евровизија

Претставник на Црна Гора прогласен за најлошо облечен претставник на Евровизија

Наградата Барбара Декс за најлоша модна комбинација на Евровизија оваа година ја доби претставникот на Црна Гора, Славко Калезиќ. Иако...

Основците од Карпош шести на училишната евровизија

Со преработка на песната „Признавам“ од Маријана и Росана, основците од „Петар Поп Арсов“ од скопски Карпош го освоија шестото место...

Почнаа како анонимуси на Евровизија, а потоа станаа светски ѕвезди

Селин Дион и Енрике Иглесијас само се некои од имињата кои се прославиле на Евровизија. Групата „АББА” исто така постигна голем успех...

Јана Бурческа не обезбеди место на евровизиското финале

Овогодинешната македонската претставничка на евровозискиот фестивал, Јана Бурческа, за жал немаше среќа да се пласира на финалната...

ЕВРОВИЗИСКО ЗАПРОСУВАЊЕ: Александар ја запроси Јана Бурческа (ФОТО)

Момчето на нашата Јана Бурческа, Александар Филиповски ја побара за жена во „зелената соба“ зад евровизиската сцена. Моментот на запросување...

Започнува 62-то издание на Евровизија

Во Киев денеска почнува 62-то издание на Евросонгот. На првата полуфинална вечер ќе настапат 18 земји. Најпопуларниот европски музички...

Русија нема да учествува на годинешнава Песна на Евровизија во Киев

Рускиот телевизиски Канал 1 соопшти дека нема да врши пренос на фестивалот за Песна на Евровизија, што идниот несец се одржува во Киев,...

Шефицата на ЕБУ: Неприфатливо однесување на Украина кон руската претставничка

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) би можела на Украина да ја одземе организацијата на „Песна на Евровизија 2017“ доколку до крајот...

Шефицата на ЕБУ: Неприфатливо однесување на Украина кон руската претставничка

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) би можела на Украина да ја одземе организацијата на „Песна на Евровизија 2017“ доколку до крајот...

Русија одбива да учествува на Евросонгот преку сателитски пренос

Рускиот „Канал 1“ ја одби понудата од организаторите на Изборот за песна на Евровизија – руската пејачка Јулија Самојлова да учествува...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.