петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: европа

Јункер: Европските нации ќе исчезнат ако не останат заедно

Економската и демографска „тежина“ на Европа во светот се намалува, а нејзиите нации со време ќе исчезнат освен ако не останат заедно...

ОН: Фашистичката реторика е во пораст и во САД и во Европа

Стандардите за заштита на човековите права ширум светот се под незабележан притисок, соопштија денеска Обединети нации, предупредувајќи...

Лавров: Ова не е Европа каква сите посакуваме

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека европскиот безбедносен систем и натаму се распаѓа и оти тоа...

Ограбена продавницата на „Европа“ во склоп на фабриката

Маскирано, засега непознато машко лице, вчера ја ограбило продавница на „Европа“ во склоп на фабриката во Скопје. Како што...

Најсончеви и најоблачни градови во Европа

Со доаѓањето на есента се помалку има дневна светлина и сончеви зраци и многумина се прашуваат каде климата е потопла, а времето поубаво. Едно...

Европејците живеаат подолго, но не и поздраво

Со политиките за промовирање на здравјето и спречување на болестите, како и со поефикасните здравствени услуги, може да биде спасен...

Загадувањето на воздухот главна закана по здравјето на Европејците

Наспроти подобрениот квалитет на воздухот, напорите за справување со загадувањето во Европа треба да се зголемат поради високата...

И се заканува ли нова финансиска криза на еврозоната?

Стравувањата дека еврозоната повторно би можела да се лизне во финансиска криза растат. Значаен показател на нервоза, е наглиот раст...

САД сто години го предводеа светот, време е за Европа

САД цел век го предводеа слободниот свет, а по победата на Доналд Трамп, Америка доброволно се откажа од таа улога, па време е Европа...

Албанија ќе бара помош од Европа за функционирање на далноводот кон Косово

Албанскиот министер за енергетика, Дамиан Ѓикнури изјави дека неговата земја ќе побара помош од Европа за надминување на проблемот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.