четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: европа

Меркел: ЕУ на самитот да изнесе реален план за Европа

Германската канцеларка Ангела Меркел ги повика лидерите на ЕУ, кои денеска ќе се состанат во Братислава, без претставник на Велика Британија,...

Јункер: ЕУ е во иста состојба како и лани и многу нешта не еволуираа кон добро

Годишната дискусија на претседателот на Европската комисија за состојбата во Европската Унија пред европратениците во Стразбур...

Колку чини паркинг во главните градови во Европа?

Најскап европски град за паркирање е Лондон, објави европскиот портал Ubeeko, специјализиран за автомобилски сообраќај и патувања. Во...

Хотел во Крим прогласен за најдобар во Европа

Руското одморалиште „Мрија рисорт енд спа“ (Мriya Resort&Spa Yalta) отворено на Јалта во 2014 година е прогласено за најдобар европски хотел...

Како да го сопреме тероризмот во Европа

Европа е подложена на притисок. Интегрирањето на кандидатите за азил и други мигранти – 1,1 милиони само во германија во 2015 година...

Две ирански банки ќе се отворат во Европа

Две ирански приватни банки ќе отворат филијали во Германија со цел за развој на стопанската размена меѓу Иран и Европа по укинувањето...

Туск: Европа е блиску до границата на можностите за прием на нови бегалци

Европа е блиску до границата на своите можности да прими нов бран бегалци, предупреди денеска претседателот на Европскиот совет, Доналд...

„Катимерини“: Се интензивираат обидите Грција да се врати на политичката карта на Европа

Грчката Влада се надева дека на самитот на медитеранските земји на Европската унија во Атина следната недела, ќе испрати јасна порака...

Пронајден најстариот „жител“ на Европа

Дрво од видот „Босански бор“ (Pinus heldreichii) кое се наоѓа на планината Пинд во северна Грција, е прогласено за најстариот организам на...

Отворен коридор кој ги поврзува Азија и Европа

Товарните возила од Русија, Кина и Монголија започнаа да сообраќаат по новиот транспортен коридор од Азија во Европа, соопшти руското...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.