сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: европска комисија

ЕК го казни ФБ со 110 милиони евра

Европската унија го казни Фејсбук со 110 милиони евра поради неправилности при преземањето на сервисот WhatsApp во 2014 година. Во соопштението...

ЕК ја зголеми прогнозата за раст на еврозоната

Европската комисија благо ја зголеми прогнозата за растот на еврозоната за 2017 година. За 2018 прогнозите останале непроменети, наспроти...

ЕК: Умерен раст на македонската економија поради политичката криза

Раст од 2,9 проценти на македонската економија за оваа година и раст од 3,2 отсто на БДП за 2018 година, предвидува Европската комисија...

ЕК одби да ги врати визите за граѓаните на САД и Канада

Европската комисија денеска одби да се сообрази со резолуцијата на Европскиот Парламент, со која беше повикана да издаде препорака...

Европската комисија ја пријави Хрватска на суд на ЕУ

Европската комисија ја пријави Хрватска на суд на ЕУ бидејќи во своето законодавство не ја пренела директивата за хипотекарните кредити. Со...

Патувајте – некој ќе ви плати за тоа!

Европската комисија пред неколку дена претстави програма, која треба да ги поттикне младите да патуваат во некои други европски...

Зелено светло од ЕК, се раѓа светски џин во хемиската индустрија

Европската комисија даде дозвола за спојување на американските хемиски компании Дау и Дипон, со што ќе се создаде џин вреден 130 милијарди...

ЕК: Бугарија исполни два отсто од мигрантските квоти на ЕУ, слаба реализација во цела ЕУ

Бугарија досега исполнила два отсто од квотите на ЕУ за прифаќање на кандидати за азил, покажуваат податоците што денеска ги објави...

Трајановски: ЕК објави – Скопје финалист на Европската недела на мобилност 2016

Скопје е финалист на Европската недела на мобилност 2016. -Европската комисија денеска ги откри финалистите за наградата на Европската...

ЕК тужи четири држави членки за неусогласените возачки дозволи

Европската комисија ги тужи Хрватска, Холандија, Португалија и Шведска пред судот на ЕУ поради неправилно пренесување на прописите...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.