четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: европска унија

Лондон ги отфрла сугестиите за трговски договор со ЕУ по примерот на Норвешка

Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј ги отфрли сугестиите што се појавија во домашната јавност дека Велика Британија би можела...

Хан: Турската економија ќе биде загрозена доколку тензиите со ЕУ излезат од контрола

Европската Унија денеска ја предупреди Турција дека нејзината економија може да претрпи штета доколку растечките тензии со Унијата,...

Полскиот претседател со вето за спорните закони

Полскиот претседател Анджеј Дуда соопшти денеска дека става вето врз двата закона за реформи на судскиот систем кои предизвикаа големи...

Московиси: Договорот на ММФ за Грција е позитивен сигнал за пазарите

Еврокомесарот за економски и финансиски прашања, Пјер Московиси денеска како го оцени како „многу позитивен сигнал за пазарите“ принципелниот...

Со повеќе настани во Македонија ќе се одбележи роденденот на ЕУ

Делегацијата на Европската Унија, во партнерство со бројни други организации, амбасади и општини, ќе организира и поддржи над 30 настани...

Роаминг без трошоци – од 15 јуни во ЕУ

Од 15 јуни корисниците на мобилна телефонија од државите членки на Европската унија кои патуваат во други држави членки, ќе може да користат...

Некогаш проевропски ориентираниот Ердоган и врти грб на ЕУ

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган со текот на годините се тргна настрана од Европската унија. Ердоган, најзначајниот лидер...

Ердоган – плен на многу фронтови кои самиот си ги отвори

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган отвори многу и опасни фронтови, кои тој тешко може да ги управува. Неговите опции ја оддалечуваат...

ЕУ даде зелено светло за спојувањето на „Дау Кемикал“ и „Дупонд“

Европската унија го одобри 130 милијарди долари вредното спојување на американските агро-хемиски гиганти Дау Кемикал и Дупонт. „Нашата...

Папата со совети до ЕУ пред нејзиниот роденден

Лидерите на Европската унија денеска ќе примат насоки од папата Франциско пред утрешната прослава во Рим на 60-годишнината од тој блок...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.