четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: економија

Македонскиот модел – пример за регионот

Привлекување странски инвестиции, организирање роуд – шоуа, отпис на долгови, бесплатна бања за пензионерите, легализација на дивоградби,...

Алексов: Имаме експанзивна активност во градежниот сектор, очекуваме трендот да продолжи

Две години бевме во политичка криза. Можеме ли на стартот на годината да бидеме оптимисти дека ќе имаме успешна економска година? На...

Приказната за една светска суперсила тажно падна во вода

Прашањето кое ќе ја обликува 2017 година е дали оваа година ќе бидеме сведоци на постепено пропаѓање на поредокот во кој од крајот на...

Повеќе кредити за стимулирање на развојот

Домашното стопанство се стабилизира. Фундаментите се здрави, Македонија повторно ќе оствари економски раст. Народната банка ги анализираше...

Трамп не се шегува со Кина, сака да и ги покаже границите

Именувањето на Питер Наваро за шеф на новооснованиот Национален трговски совет во Белата куќа, делува како уште еден знак дека новоизбраниот...

Земји кои можеби нема да ги преживеат следните 20 години/Видео

Врз основа на економската ситуација, политичките прилики, технолошкиот напредок и општата состојба во општеството на секоја земја,...

Пет опасности за светската економија во 2017.

Меѓународните прогнозери стравуваат дека 2017 година нема да биде ништо подобра од 2016, особено кога се работи за глобалната економија. На...

Најголемите ризици за светската економија во 2017-та

Монетарната политика, која го достигна својот лимит, останува меѓу најголемите ризици за светската економија во 2017 година. По осум години...

Расте конкурентноста на македонската економија

Македонската економија станува сè поконкурентна. Рапидно се зголемува извозот од земјава кон странство, се менува и структурата. „Она...

Миноски: Македонската економија се покажа жилава, но неопходна е завршница на кризата

И покрај влијанието на најсложената политичка криза од осамостојувањето на Република Македонија наваму, економијата сепак испорача...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.