петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: економија

Стареењето на Германците ќе го намали растот на земјата

Стареењето на германската популација ќе го намали стопанскиот раст до средината на идната деценија, бидејќи се повеќе луѓе од „беби...

Нови странски инвестиции во Македонија

Во Македонија влегуваат нови инвестиции и во време на политичка криза. Ова покажува дека странските компании не се исплашени и дека...

Сериозно предупредување од Џек Ма: Роботите ќе ги потиснат директорите на компаниите

Првиот човек на најголемата кинеска продажна веб-страница „Алибаба“, Џек Ма, вели дека светот треба да се подготви за “деценија на...

ЕУ оствари највисока економска стапка на раст за шест години

Економијата на еврозоната во април порасна со најголема стапка за шест години, помогната од силната побарувачка и сеопштиот оптимизам...

Македонската економија со потенцијал за повисок раст

Македонската економија има потенцијал да остварува и многу повисоки стапки на раст, но неизвесната политичка ситуација претставува...

ММФ и СБ: Економски резултати над очекувањата и покрај политичката криза

Македонската економија и покрај политичката криза забележува добри економски резултати, но и очекувања – како последната проекција...

ММФ: Македонската економија годинава со раст од 3,2 отсто, следната 3,4

Меѓународниот монетарен фонд во најновата економска прогноза предвидува дека македонската економија годинава ќе има раст од 3,2 отсто,...

Се стабилизира втората најголема светска економија

Кинескиот извоз изразен во долари порасна во март 2017 година за 16,4 отсто во однос на истиот месец лани, на 180,6 милијарди долари. Тоа е знак...

Свежи пари за економски раст

Македонските компании бараат свежи пари за да го испорачаат предвидениот економски раст. Иако политичката криза е сè уште закана за...

НБРМ: Економските основи позитивни, но има ризици од политичките случувања

Комитетот за оперативна монетарна политика на НБРМ оценува дека стабилноста на економските основи се позитивни, но оти ризиците од...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.