петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: економија

Градежниците и пркосат на политичката криза

Капитални инвестиции во инфраструктурата и вложувања во високоградбата – градежниците остануваат оптимисти за годинава. Очекуваат...

Банките полни со пари, кредитирањето се намалува

Банките се полни со пари, ликвидноста на системот бележи раст, а кредитирањето се намалува. Последниот сет макроекономски показатели...

Шпанската економија со раст поголем од очекуваниот

Шпанската економија во 2017 година ќе оствари поголем раст од првите проценки. Меѓутоа, буџетскиот дефицит ќе ја надмине границата која...

Американската економија расте над проценките

Американската економија во четвртиот квартал од 2016 година порасна за поголема стапка од првичните проценки, соопшти Министерството...

Брегзит нема да влијае на германската економија

Германската министерка за економија Бригите Циприес изјави дека негативните последици од Брегзитот повеќе ќе ја погодат Британија...

Бошков: Очекуваме кризата да заврши за заеднички да ја креираме економската политика

Бизнис конфедерацијата на Македонија очекува наскоро да заврши политичката криза за да може да се носат нови мерки кои ќе бидат во насока...

Потрошувачите имаат голема доверба во германската економија

Потрошувачите во Германија имаат поголема доверба во состојбата на домашната економија, но се загрижени поради влијанието кое растечката...

ССК: Компаниите да применуваат стандарди за поголем извоз и конкурентност

За поголем извоз и конкурентност на домашните компании им е потребен посериозен пристап во примената и сертификацијата на меѓународните...

Земји „ѕвезди“ на растот оваа година

Неколку земји од Латинска Америка ќе го предводат глобалниот економски раст годинава, пишува Блумберг. На врвот на листата се најдоа...

Ирска најбрзорастечка економија во ЕУ трета година по ред

Ирска во 2016 година остварила економски раст од 5,2%, покажаа податоците од Централниот статистички завод. Со тоа оваа земја трета година...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.