вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: економија

Шпанците во невоља, Брегзит го затвора главниот извор

Излегувањето на Велика Британија од Европската унија ќе го намали растот на бруто домашниот производ на Шпанија за 0,2 до 0,4 процентни...

Лековите и економијата: Невработеноста ја зголемува злоупотребата на аналгетици

Научниците сметаат дека епидемијата на опиоиди овозможи полесен пристап до силни лекови на рецепт, но голема улога игра и рецесијата. Економијата...

Тие очигледно имаат рецепт: Ирска, земја која цвета

Ирска во 2016 година остварила економски раст од 5,2%, покажаа податоците од Централниот статистички завод. Со тоа оваа земја трета година...

Градежништвото го билда растот на БДП

Македонската економија во 2016 година испорача раст од 2,4%, недоволен за поосетно подобрување на животниот стандард, но и повеќе од задоволителен...

Данев: Економските политики на ВМРО-ДПМНЕ ја намалија невработеноста на 23,1 процент

Мерките за намалување на невработеноста на Владата предвоена од ВМРО-ДПМНЕ даваат резултати. Благодарение на економските политики...

Британија прогнозира раст од два отсто годинава

Економијата на Велика Британија оваа година ќе порасне за 2 отсто, што е значително повеќе во однос на прогнозираните 1,4 проценти во...

Хрватска: Депресивна и неподготвена или пресреќна

Што е Хрватска денес, од нејзиниот прв ден на полноправното членство во Европската унија? Статистички, хрватскиот бруто домашен производ...

Раст на јапонската економија

Јапонската економија во последното тримесечје од 2016 година порасна за 0,3 отсто, при што инвестициите на компаниите и послабиот јен го...

Британија ја подигна прогнозата за раст на економијата во 2017 година

Економијата на Велика Британија оваа година ќе порасне за 2 отсто, што е значително повеќе во однос на прогнозираните 1,4 проценти во...

Пешевски: Платформата е реакција на понудите на СДСМ, граѓаните ги интересира економијата

Платформата е реакција на ДУИ и на албанските партии на понудата што ја даваше СДСМ во предизборието кон албанските гласачи, вели Пешевски...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.