петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: економија

Промоција на првиот том од едицијата „Историја на македонската економија“

Првиот том од тритомната едиција „Историја на македонската економија“ од магистер Дејан Азески, долгогодишен новинар, денеска...

Економски уцени во Србија

Неопходен ни е широк општествен консензус околу новата економска политика и план за развој, со кој граѓаните би се извлекле од маѓепсаниот...

Поволни кредити за македонските компании

Македонските компании и годинава ќе користат од поволните кредити на Европската инвестициска банка со субвенционирана каматна стапка...

Повисок раст, пониска невработеност

Повисок раст на БДП и пониска невработеност – ова го сугерираат проекциите на меѓународните финансиски институции за економските...

Зимска економска прогноза на ЕУ: Македонија догодина со втор најголем раст во Европа

Република Македонија годинава се очекува да има раст на Бруто-домашниот производ од 3,2 проценти, со што во однос на сите европски...

Што и прави Трамп на светската економија?

Агенцијата „Фич“ оценува дека претседателот на САД, Доналд Трамп, е закана за светската економија. Неговиот „агресивен тон“ и неговата...

Кина до средината на векот ќе стане најголема светска економија?!

Кина до 2050 година би можела да стане најголема светска економија, додека САД би го згубиле подемот и можное е заостанат и зад Индија,...

Економската слика на светот повеќе не е иста!

Кина до 2050-та година би требало да стане најголемата светска економија, додека САД би можеле да загубат замав и да останат зад Индија....

Економијата на Европа зема замав

Економското јакнење на Европа зема замав со поголем раст, значително зголемување на инфлацијата и пад на невработеноста на повеќегодишен...

НБРМ: Економијата закрепнува, растот во третиот квартал 2,4 отсто

Советот на Народната банка на Република Македонија денес ја одржа својата прва седница на која беше разгледан најновиот Квартален...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.