четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 2

Tag Archives: ек

Варшава: ЕК не е надлежна за покренување постапка против Полска

Полските власти и порачаа на Европската комисија дека не е надлежна да покренува постапка против Полска поради реформите во правосудството. Ваквата...

ЕК почнува со постапка против Полска

Европската комисија почнува со постапка против Полска поради двата контроверзни закони за реформи на судскиот систем, изјави потпретседателот...

ЕК: Јункер ја смета Тереза Меј за „импресивна жена и преговарач“

Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер има високо мислење за британскат премиерка Тереза Меј, изјави шеф на Кабинетот...

Коцијанчич: ЕК очекува избор на нов спикер и влада без одложување

Европската комисија очекува сите политички лидери и институции во Република Македонија да дозволат демократскиот процес во земјата...

ЕК не гледа проблем во албанската платформа, сака брзо формирање влада

Европската комисија (ЕК) не гледа проблем во т.н. албанска платформа што ја иницира премиерот на Албанија Еди Рама, давајќи им ја на партиите...

ЕК сепак виде проблем и „ќе ја следи“ состојбата на македонската граница

Откако вчера побараа време за „дополнително да проверат“ какви проблеми и создава на Република Македонија штрајкот на грчките фармери,...

ЕК: ДИК и судовите да работат непречено, без притисок и политичко влијание

Портпаролката на Европската комисија Маја Коцијанчич, во изјава за МИА, денеска побара во име на официјален Брисел Државната изборна...

ЕК: Од 2020 влез во ЕУ ќе се плаќа 5 евра со задолжително пријавување

Европската комисија денеска и официјално предложи воведување Европски систем за информации за патување и авторизација (ЕТИАС), со кој...

ЕК загрижена поради растот на јавниот долг на Црна Гора

Европската комисија изрази загриженост поради зголемување на јавниот долг на Црна Гора и како приоритет препорача на властите во Подгорица...

Попоски: ЕК да го смени пристапот на повторени препораки без преговори

Вицепремиерот и министер за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски во рамки на Меѓународната конференција за миграции...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.