вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: еу

Слободниот влез за мигранти од ЕУ во Британија ќе запре во март 2019

Британскиот министер за имиграција Брендон Луис денеска изјави дека сегашниот систем за слободно влегување на мигрантите од ЕУ на...

ЕУ: Хамас останува на црната листа

Европскиот суд за правда пресуди денеска дека палестинското исламистичко движење Хамас треба да остане на црната листа на терористички...

ЕУ да го спречи бркањето на административците од работа

ВМРО-ДПМНЕ побара од Европската унија да го спречи бркањето од работа на вработени во државната администрација кои не се членови на...

Полска може да биде казнета со 300.000 евра дневно

Европската комисија може парично да ја казни Полска доколку земјата го усвои спорниот закон за реформи во судскиот систем. Полските...

Лондон и Брисел го договараат „Брегзитот“

Шефовите на делегациите на Британија и ЕУ, британскиот министер Дејвид Дејвис и Мишел Барние, разговараат во Брисел за резултатите...

ЕУ подготвува две милијарди евра за помош на Западен Балкан

Европската Унија најави дополнителна помош од две милијарди евра за Западен Балкан, пишува денеска сараевски „Дневни аваз“, повикувајќи се...

Сорос: ЕУ ќе се соочи со егзистенцијална криза ако „ги развлече” преговорите околу Брегзитот

Милијардерот Џорџ Сорос ја предупреди ЕУ дека се соочува со егзистенцијална криза ако „ги развлече” преговорите околу Брегзитот. Сорос...

ЕУ ќе воведе построги еколошки правила за возилата

Министрите за стопанство на земјите на Европската унија постигнаа договор околу построгите еколошки правила за приватните возила. Здружението...

ЕУ и еврозоната забележаа просечен стопански раст од околу 2 проценти во 2016 година

ЕУ и Еврозоната забележаа просечен стопански раст од околу 2 проценти во 2016 година, а и јавните финансии се подобрени. Вработеноста од...

Груевски: Македонија веднаш да добие покана за НАТО и да почне преговори со ЕУ

Да се упати покана на Македонија за членство во НАТО веднаш и да се започнат преговорите за членство во ЕУ, побара денеска лидерот на...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.