сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: загуби

„Емирејтс“ со загуби на профитот од 83 отсто

Најголемата блискоисточна авиокомпанија Емирејтс пријави годишен пад на профитот од 83 отсто, на 340 милиони долари поради намалената...

„Тесла“ со загуби во првото тримесечие и покрај рекордното производство и приходи

Производителот на електрични автомобили Тесла регистрира рекордно производство и приходи во првото тримесечие во 2017 година, но исто...

Италијанскиот енергетски гигант ЕНИ лани ги намали загубите

Италијанскиот енергетски гигант ЕНИ лани ги намали загубите, но и понатаму го трпеше падот на цените на нафтата. Нето загубата на ЕНИ...

Данскиот бродски и нафтен гигант „Маерск” во големи загуби

Данскиот бродски и нафтен гигант „Маерск“ во 2016 година забележа големи загуби поради отпис на имотот во нафтениот сектор. Компанијата...

Турскиот туризам трпи огромни загуби

Приходите од туризмот во Турција минатата година паднале за 30 отсто, откако туристите почнаа да ја избегнуваат оваа земја по серијата...

Како Карлос Слим стана најголем губитник по изборите во САД?

Мексиканската валута пезос, доживеа рекорден пад кога шансите на Доналд Трамп за влез во Белата куќа пораснаа. Карлос Слим поради тоа...

„Нокиа“ ги намали загубите, но и натаму е во минус

Финскиот производител на телекомуникациска опрема „Нокиа“ објави дека ги намалил загубите. Меѓутоа, „Нокиа“ и натаму е во минус во...

Тата Стил со загуби поради преголемата понуда на челик во светот

Индиската компанија Тата Стил оствари загуба трет квартал по ред поради преголемата понуда на челик во светот, која врши притисок на...

Намалени загубите на струја во Албанија, заштедени 100 милиони евра

Намалувањето на загубите во елктромрежата, условиле  заштеда  на албанската електродистрибуција,но и на државниот буџет еден процент...

Не постојат одбранбени механизми да се спречат природни катастрофи

Најмалку 40 луѓе загинаа за време на викендот во одрони на тлото на истокот на Мексико, предизвикани од поројните дождови во тропската...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.