петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: избори

Претседателски избори во Франција: Макрон освои 23,75 отсто, а Ле Пен 21, 53 проценти од гласовите

Независниот центристички кандидат Емануел Макрон освои 23,75 проценти, додека кандидатката на крајнодесничарскиот „Национален фронт“...

Претседателски избори во Франција од кои зависи иднината на ЕУ

Французите в недела ќе гласаат на претседателски избори, кои можат да ја одредат иднината на Европската унија. Изборниот терен е пренатрупан...

ВМРО-ДПМНЕ: Кампањата ќе беше почната ако се донесеше одлука за избори

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение оценува дека веќе би била почната кампањата за предвремените парламентарни и локални избори...

Меј: Предвремените избори ќе ја зајакнат позицијата на Лондон во преговорите со ЕУ

Предвремените избори во Велика Британија ќе обезбедат стабилност на подолг временски период и ќе ја зајакнат позицијата на земјата...

ВМРО-ДПМНЕ: Народот бара нови избори

Кризата наметната од СДСМ мора да заврши. Народот бара избори, на кои ќе се изјаснат и ќе знаат за што гласаат, за да не се чувствуваат...

Тереза Меј распиша вонредни парламентарни избори во Велика Британија

Британската премиерка Тереза Меј денеска распиша вондредни парламентарни избори на 8 јуни годинава. Според британскиот закон, премиерот...

ВМРО-ДПМНЕ: Нови парламентарни избори за излез од кризата

Нови парламентарни избори се единствен излез од ситуацијата во која СДСМ ја доведе државата, бидејќи само така граѓаните јасно ќе...

Могерини и Хан изразија жалење за неучеството на албанската опозиција на изборите

Високата претставничка на Европската унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини и еврокомесарот за проширување...

ВМРО-ДПМНЕ: Решение на кризата се нови избори

ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот дека единствено решение за излез од политичката криза во која СДСМ ја втурнала Република Македонија...

Официјално почна предизборната кампања во Франција за претседателските избори

Од денеска во Франција е во тек официјалната кампања за претседателските избори, која е предмет на строга контрола и на нови правила,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.