сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: избори

Истрагата на Трамп за „изборните манипулации” предизвикува страв

Аналитичарите очекуваат дека плановите на новиот американски претседател Доналд Трамп да се истражи наводната измама со гласовите...

Костов: Платформата е пост-изборна и нема никаков легитимитет од изборите

„Дискусијата треба да ја фокусираме на тоа што правиме со платформата која е пост-изборна, и нема легитимитет од изборите“, истакна...

Георгиевски: Во 1990-та година Глигоров одбиваше да го додели мандатот на ВМРО-ДПМНЕ, иако беа победници

Деновиве едно од најспоменуваните имиња е името на политичарот Љубчо Георгиевски и 1992-та година кога ВМРО-ДПМНЕ го добива мандатот,...

Грчева: Изборите не решија ништо, влеговме во нов циклус на криза

„Некако сите почнаа да ја префрлаат топката еден кон друг, а тоа очигледно значи дека ситуацијата е многу покомплицирана од ова што...

Хилари Клинтон пишува книга за поразот на изборите

Демократската кандидатка на изминатите американски претседателски избори Хилари Клинтон ќе напише книга за изборната кампања и...

Климовски: Единствен излез е да се состане Собранието и да се распишат нови избори

Што во случај ако мандаторот не успее да состави Влада во предвидениот рок? Дали во тој случај мандатот треба да го добие лидерот на...

ДУИ: Нема доволно аргументи за одлука за нова влада

ДУИ денеска не донесе одлука во однос на која било од петте опции – коалиција со ВМРО ДПМНЕ, со СДСМ или широка коалиција, да се оди во...

Пандов: Не верувам дека оваа година пак ќе имаме избори

Колку што знам, според деловникот за работа на Собранието на РМ има ден за гласање. Така што, затоа што тоа е најголемиот изговор, ќе нема...

Истекува рокот за составување на нова влада

Рокот за составување на нова влада истекува денеска на полноќ откако на 9 овој месец претседателот Ѓорге Иванов му го довери мандатот...

Борис Џонсон: На Асад да му се овозможи учество на избори

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави дека на сирискиот претседател Башар ал Асад треба да му се дозволи...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.