петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: избор

ВМРО-ДПМНЕ избра нов ИК

Пратеникот Антонио Милошоски вечерваја соопшти одлуката дека е избран новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ. ВМРО-ДПМНЕ избра нов Извршен...

Караџовски: Законски е изборот на судии

Судскиот совет донесе одлука за објавување оглас за избор на претседател на Основниот суд Скопје 1, на Апелацискиот суд – Штип и за...

Скопје подготвено за спектаклот

Град Скопје е целосно подготвен за Суперкупот на УЕФА. На националната арена на 8 август силите ќе ги одмерат Реал Мадрид и Манчестер...

Построги казни за препродавачите на билети пред Суперкупот во Скопје

На утрешната обраниска седница треба да бидат усвоени дополнувањата и измените на Кривичниот законик во делот на недозволена трговија...

Вардар е нов европски шампион!

Ракометарите на Вардар се нови европски шампиони. Нашите ракометари во финалето во инфаркт завршница го совладаа ПСЖ со 24:23. Победничкиот...

Вардар преку Барселона до финалето во Лигата на шампионите

Ракометарите на Вардар ќе се борат за шампионскиот трофеј на завршниот „фајнал фор“ турнир од Лигата на шампионите што се одржува...

Тоти – Вечниот Принц заминува како Крал

Кај нас можеби од сите странски фудбалски првенства најмалку се гледа италијанското, односно Серија А, но сепак кога ќе се спомене зборот...

Манчестер Јунајтед победник на Лига Европа

Екипата на Манчестер Јунајтед синоќа во финалето од Лигата Европа го победи Ајакс со 2:0 и со тоа го освои трофејот во Лигата Европа....

Извлечени двојките за Ф-4 во Келн – еве кој е ривалот на Вардар на патот до европскиот трон

За прв пат во историјата тим од Балканот ќе игра на фајнл фор во ракометната Лига на шампиони. Македонскиот шампион Вардар ќе ја брани...

Иџе новата сезона ја започнува на „Монца“

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе в недела (30 април) по екипирањето на првиот македонски национален тим „АКК...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.