вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: извештај

Адеми: Ивештајот на ЕК очекуван, реален и коректен

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Арбр Адеми денеска изјави дека Извештајот на Европската комисија за...

Извештај на ЕК за Македонија: Условена препорака со Договорот од Пржино и Итните реформски приоритети

Европската комисија денеска издаде нова, осма по ред препорака за отворање на преговорите за членство на Република Македонија во Европската...

ЕК ќе го објави прогрес-извештајот за Македонија

Европската комисија денеска ќе ги објави најновите прогрес-извештаи за напредокот на земјите-кандидати за членство во Европската...

Според извештаите на Дуинг Бизнис од 2007 година до сега забележан е напредок од неверојатни 84 места

Светска банка во својот последен „Дуинг бизнис“ (Doing business) извештај за 2017 година ја рангираше државата на десеттото место во светот...

KMPG со детален извештај: Зошто е добро да се инвестира во Македонија

KPMG  е глобална мрежа на професионални фирми кои нудат ревизија, како и даночни и советодавни информации на голем број индустрии, владини...

Светска банка ќе го презентира полугодишниот економски извештај за ЈИЕ

Светска банка организира промоција на 10-то издание од серијата извештаи за состојбата на економиите во Југоисточна Европа (ЈИЕ6: Албанија,...

Светска банка ќе претстави извештај за Југоисточна Европа

Во Сараево, утре, преку видео врска од Брисел, ќе бидат претставени наодите во десетиот „Редовен економски извештај на Светската банка...

Јанева ќе го презентира извештајот на СЈО пред собраниската Комисија за политички систем

Шестмесечниот извештај за работата на Специјалното јавно обвинителство денеска ќе биде разгледан од пратениците кои членуваат во...

Извештајот на СЈО в понеделник на собраниска седница

звештајот на Специјалното јавно обвинителство Собранието на Република Македонија ќе го разгледува на 120-та седница што претседателот...

СЈО ќе го презентира шестмесечниот извештај

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на прес-конференција ќе го презентира шестмесечниот извештај за работата на...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.