недела, 17 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: ИКТ

Интервју со Билјана Прличкова, в.д. извршен директор на МАСИТ: МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ на 26 и 27 септември во Скопје

Веќе го најавивте настанот МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ. Може ли да ни кажете повеќе детали, што и каде ќе се случува, како заинтересираните можат...

ССК: Воведувањето на ИКТ, услов за поголема конкуретност на компаниите

Македонските компании мора да ги имплементираат комјутерските системи доколку сакаат да бидат конкурентни на пазарот и да ја зголемат...

Регионална конференција „ИКТ во агробизнисот“

Како фармерите и агрокомпаниите да ги стават технологиите во фунција на поголема конкурентност и профитабилност, е едно од прашањата...

Конференција за вклученост во ИКТ на лицата со попреченост

Во организација на Здружението „Отворете ги прозорците“ и МАСИТ денеска се одржа конференција за дигиталната инклузија, чија цел...

ИКТ во фокусот на годинашниот Меѓународен ден на царината

По повод 26 јануари, Меѓународниот ден на царината кој годинава се одбележува под мотото „Дигитална Царина: Прогресивен ангажман“, десет...

Ахонен: Македонија лесно може да стане ИТ лидер, Владата ја разбира иднината

Томи Ахонен, светски познат мотивациски говорник и автор на бестселери за мобилната технологија, смета дека ИТ секторот и мобилната...

Со ИКТ во агробизнисот до поголемо производство и сигурен пласман

Примената на компјутерите, иновативните технологии, електронските системи и дигиталните платформи е основа за современо, конкурентно...

Иво Ивановски- министер кој направи Македонија високо да котира на светската информатичка мапа

Човекот кој досега беше задолжен за развој на информатичкото општество во земјава и унапредување на администрацијата се сели во приватниот...

ИКТ секторот се вклучува во Проектот за таблети за студенти

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски заедно со претставници на ИКТ Комората при Сојузот на стопански...

Бизнисот и науката ќе соработуваат за развој и задржување на ИТ кадри

Продуцирање квалитетен ИКТ-кадар за потребите на домашното стопанство и за новите странски инвеститори, задржување на квалитетните...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.