понеделник, 22 јануари 2018 Вести денес: 1

Tag Archives: илија димовски

Димовски: Собранието да одржи итна седница за договорот со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побара од претседателот на Собранието Талат Џафери во најбрз можен рок да свика итна седница во согласност...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараат Собранието да одлучи дали ќе се потпише договорот со Бугарија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара јавна, отворена и итна седница за договорот за добрососедство со Бугарија. Пратениците порачаа...

Димовски: Ќе ги штитиме државните и националните интереси

ВМРО-ДПМНЕ ќе биде тука да контролира новата влада да не направи ниту една постапка што ќе биде штетна за државните и националните...

Димовски: Нашите апели да не се избира претседател на Собранието на нелегален начин не вродија со плод

И покрај сите апели да не се избира претседател на Собранието на нелегален начин, СДСМ се одлучија на таков чекор, изјави Илија Димовски...

Димовски: Нашите апели да не се избира претседател на Собранието на нелегален начин не вродија со плод

И покрај сите апели да не се избира претседател на Собранието на нелегален начин, СДСМ се одлучија на таков чекор, изјави Илија Димовски...

Димовски: СДСМ да не се обидуваат да направат државен удар

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ обраќајќи се до Заев го замоли да не се обидува да го одземе основното право на пратениците на говор, затоа...

Димовски до СДСМ: Ајде да го распуштиме Собранието, па излезете пред граѓаните со платформата на нови избори

Платформа има, Ви ја прочита господинот Ејуп за што јас му благодарам, истакна на денешната собраниска седница пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ...

Димовски: СДСМ бега од дебата за платформата

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе ги почитуваат Уставот, Деловникот  и парламентарната пракса во насока на заштита на државните и националните...

Димовски до Хан: Ако дадовте поддршка за 67 пратеници за редефинирање на државата, што ќе се изјасните сега за влада поддржана од 100 пратеници, но без мандат за пропаст на земјата

Господине Хан, пред само десет дена во Скопје јавно кажавте дека нема да се мешате, а сега објавувате на твитер дека Претседателот Иванов...

Димовски: Нови избори се најрационално решение

Најрационално решение за она што сега ни се случува е организирање на нови предвремени избори, изјави Илија Димовски при денешното...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.