петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: имот

Турци купуваат имоти во Атина

Договоривме средба со Ела Ајдоган и Џунеит Ѓузак на плоштадот Колонаки во Атина. Турското семејство тукушто купиле стан на атинската...

Велшанец купил запуштен имот и открил историски локалитет (видео)

Стјуарт Вилсон (37), работник од Велс, пред 12 години со целата своја заштеда купил земјиште, кое како што и сметал – не е обично поле. Имено,...

Светскиот капитал е вреден 512 илјади милијарди долари

Светскиот капитал минатата година изнесувал 512 илјади милијарди долари, од кои повеќе од една третина се долгови, објави вчера австрискиот...

Трамп ќе го предаде својот имот на независна финансиска институција

Со имотот на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, за време на неговиот претседателски мандат, ќе управува неименувана...

Имот на поранешна СФРЈ купен за 100.000 долари, сега се продава за 20 милиони долари

Најавената продажба на два вредни имоти од поранешна СФРЈ најде место и во американските медиуми, а долга студија за тоа објави и Њујорк...

УЈП одржува обуки за граѓаните кои издаваат движен и недвижен имот

Управата за јавни приходи (УЈП) денеска во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ Куманово одржа  едукативна средба на која ја презентираше ...

На луксузниот имот на Стинг пронајдени илегални мигранти, биле третирани како робови

На луксузниот имот во Италија на популарниот музичар Стинг е откриено дека работат илегални мигранти. Имотот на Стинг, кој се протега...

Вработување и имот за секој доселеник во мало гратче во Канада

На секој квалификуван кандидат за работа за работа во маркет во Кејп Бретон, мало островче на источниот крај од Нова Скотија во Канада,...

Хрватска презема вреден недвижен имот на поранешна Југославија

Хрватска во најновиот круг на враќање на дипломатските и конзуларни претставништва на поранешна Југославија ќе преземе недвижен...

Катастарот воведе ВИП постапка за регистрација на имот за шест дена

Катастарот воведе  ВИП постапка за регистрација на имот со која  пренесувањето на  недвижност од едно на друго лице се врши во три чекори...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.