четврток, 23 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: инвеститори

Еврозоната сега е грижа на цел свет

Индустриското производство во еврозоната е намалено во август за 1,8 проценти, што е најновиот показател дека рецесијата би можела да...

Груевски: Македонија е добра дестинација за турските инвеститори

 Нова турска инвестиција од областа на туризмот денеска беше најавена на Бизнис форумот во Мерсин на која поволностите за инвестирање...

Што и се заканува на светската економија?

Прекумерното преземање на ризици од страна на инвеститорите и геополитичките проблеми претставуваат нова закана за глобалната економија,...

Инвеститорите не и веруваат на Германија

Довербата на инвеститорите во Германија падна девети месец по ред, во време на “турбуленции“ околу економските последици од глобалната...

Новите производи на “Епл“ не ги воодушевија инвеститорите

Возбуда, но и разочарување го следеше претставувањето на новите модели на iPhone на Apple, па цената на акциите на овој технолошки див на Вол...

Подобрената конкурентност порака за инвеститорите, сметаат експертите

Скокот од 10 места на Македонија во најновиот извештај за конкурентност на Светскиот економски форум и рангирањето на 63 место, според...

Инвеститорите губат верба во ЕУ

По најголемиот пад во последните две години, европските берзи последните деново благо се “креваат на нозе“. Но, под знак прашање е натамошното...

„Ноќен сензор“ ги поттикна инвеститорите на интернет

„Сенс“ (Sense), систем кој овозможува анализа на квалитетот на сонот, дишењето, па дури и квалитетот на воздухот во просторијата во која...

Странските инвеститори го зголемуваат извозот

Џонсон Мети, Фени индустри, Југохром Фероалојс, Саса, Бучим, се петте компании кои вредносно оствариле најголем извоз од Македонија...

Битола меѓу 20-те места во регионот кои најмногу привлекуваат инвеститори

Каде во регионот најмногу се исплати да се инвестира? Доколку земјите од поранешните ЈУ простори сакаат да привлечат повеќе инвеститори,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.