петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: инвестиции

Норвешките нафтени компании ќе ги намалат инвестициите во 2017-та година

Нафтените и гасни компании кои работат во Норвешка, најголем производител на овие енергенси во западна Европа, ја намалија прогнозата...

1.000 вработувања во Прилеп – „ВИК“ влегува во земјава

Групацијата „ВИК“ инвестира во Македонија. Конечната одлука е донесена. Вложувањето од 12 милиони евра во првата фаза треба да отвори...

Што е исплатливо за инвестирање, а не е злато?

Движењето на пазарите за злато, нафта, акции, главно зависи од светските случувања. Нивната цена често е последица на „неодреденото...

Унгарија сака да инвестира во Србија

Унгарија сака да инвестира во Србија, во сектори и стопански гранки кои се во заеднички интереси, изјави унгарскиот премиер Виктор Орбан. Тој...

Груевски: Во Охрид инвестиравме многу, 138 милиони денари се вложени само во патната инфраструктура

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вечерашниот митинг во Охрид истакна дека и досега додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт за Охрид и охриѓани...

Груевски на ФБ: Инвестициите ќе продолжат, ќе направиме многу нови работи за подобар живот на граѓаните/Видео

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук сподели видео од реализирано ветување дадено пред граѓаните за...

Директорот на Стопанската комора на Баварија: Македонија има идеални услови за потенцијални инвеститори

Во рамки на посетата на Баварија, партиската делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Никола Груевски денес оствари средба...

Се менува ликот на македонската железница

Македонија добива модерна железница по европски стандарди. Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ комплетно ја промени сликата. Инвестираше...

Костов: 100 отсто обновување на патниот железнички сообраќај, цените остануваат исти

Македонски железници најави целосно обновување на возниот ред и набавка на пет нови возови, три  дизел и два електро моторни возови и...

Рекорден раст на извозот од зоните!

Македонија е во нов инвестициски циклус. Се зголемува бројот на странски, но и на домашни компании кои носат одлуки да го вложат својот...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.