четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: инвестиции

Американски „NYSK Holding“ започна со работа во Македонија, ќе се произведува масло од канабис за медицински цели

Американска компанија влегува со инвестиција во Македонија. “NYSK Holding”, ќе се занимава со одгледување и производство на канабис за медицински...

Можностите за инвестирање во Македонија презентирани во Дубаи

Можностите за инвестирање што ги нуди Република Македонија беа презентирани пред инвеститори од повеќе земји кои учествуваа на 7....

И покрај тешката политичка криза борбата за нови инвестиции продолжува

Борбата за привлекување и влез на нови странски инвестиции продолжува и покрај политичката криза во која се наоѓа Република Македонија. Германската...

Македонија ја развива автомобилската индустрија

Македонија станува база за компаниите од автомобилскиот сектор. Политичката криза го наруши имиџот на нашата држава, дел од планираните...

Германската „Franz Kiel GmbH“ инвестира во Желино: Ќе отворат најмалку 350 работни места

Германската компанија „Franz Kiel GmbH“ инвестира во Македонија и ќе отвори најмалку 250 работни места. Компанијата ќе произведува седишта...

Груевски: Нови инвестиции за сигурност- германската компанија ќе отвори 250 работни места

Нема да дозволиме она што со години го градиме за граѓаните да биде уништено. Иако СДСМ преку нејзините полуги максимално се труди државата...

Металите – најдобра инвестиција

Металите беа една од најдобрите инвестиции во 2016 година, а судејќи според се ќе бидат најдобра инвестиција и во првиот квартал од оваа...

Болдаг: Македонија нуди добри услови за инвестиции од автомобилскиот сектор

Македонија се промовира во силен играч на пазарот на добавувачите за светската автомобилска индустрија, смета главниот уредник на...

Осум милиони евра за подобра инфраструктура за Македонците во Гора

Деновиве почна реализацијата на првата фаза од проектот вреден 8 милиони евра, кој се однесува на подобрување на инфраструктурата во...

Пекабеско инвестира над 1,4 милиони евра во нова опрема и машини

македонски производител на сувомесни производи и лидер во логистичко-дистрибутивната дејност, Пекабеско, набави нова опрема од познати...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.