четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: инвестиции

Гасификација за поголема конкурентност

Во полн ек е изградбата на примарната гасоводна мрежа, распишан е оглас за секундарната и терцијалната. Македонија се гасифицира. Се...

Во Канада презентирани можностите на Македонија во рударството

Вицепремиерот за економски прашања Владимир Пешевски вчера пред околу 100 потенцијални инвеститори од рударскиот сектор ги презентираше...

Среброто долгорочно е поисплатливо од златото

Почетокот на 2017 година, им донесе надпросечни приходи на оние инвеститори кои сакаат да вложуваат во благородни метали. Цената на златото...

Бафет двојно го зголеми уделот во „Епл“

Американскиот милијардер и инвеститор Ворен Бафет, изјавил дека неговиот инвестициски фонд „Беркшир Хатавеј“ повеќе од двојно го...

Странските инвеститори веруваат во Македонија

Политичките турбуленции не ги избркаа странските инвеститори. Иако дел од планираните вложувања беа времено одложени, ниту една странска...

Изминативе 4 години вложени 73,2 милиони денари во инфраструктурата во Гевгелија

Општина Гевгелија изминативе четири години за подобрување на комуналната инфраструктура вложила 73,2 милиони денари кои биле потрошени...

Од независноста, во БиХ инвестирани 6,1 милијарди евра

Според најновите податоци за странските инвестиции во БиХ, до 31 декември 2015 година директните инвестиции од стекнувањето независност...

Над 10 милиони евра вложени за поквалитетно образование во Прилеп

Повеќе од 10 милиони евра се вложени во образованието во Прилеп во периодот од 2005 до 2016 година. Буквално нема училиште каде се нема инвестирано,...

Бафет им го врти грбот на „Волмарт“, има нов бизнис

Американскиот милијадер Ворен Бафет, ги продаде речиси сите акции кои ги поседува во трговскиот ланец „Волмарт“ (Walmart), а парите од...

Стојановски: Во Илинден 33 странски инвестиции, невработеноста намалена на 6 проценти

Од 2008 година досега во Општина Илинден реализирани се 180 инвестиции, од кои 33 странски директни инвестиции (СДИ), а невработеноста која...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.