четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: инвестиции

Ирска во целост ќе престане да вложува во необновливи извори на енергија

Енергетската политика на поголемиот дел од светот се повеќе се концентрира на обновливите извори на енергија, напуштајки ги фосилните...

Нови локомотиви и вагони – обновен возниот парк

Комплетно е променет ликот на македонската железница. Се набавија нови локомотиви, патнички и товарни вагони, се реконструираат станиците...

Капе ли капе – купуваат и не прашуваат

Катарскиот инвестициски државен фонд QIA располага со толку пари што купува се што е добро, независно од дејноста. Со површина како хрватската...

10 странски компании се блиску до одлука за инвестиција во Македонија

Повеќе од  10 странски компании се блиску до одлука да инвестираат во Македонија, а се работи со уште стотина други за потенцијални инвестиции,...

Најавени нови инвестиции во Крушево

Градоначалникот на Крушево Ѓорѓи Дамчески информираше дека минатата година локалната самопуправа завршила 10 значајни проекти за...

Македонскиот модел – пример за регионот

Привлекување странски инвестиции, организирање роуд – шоуа, отпис на долгови, бесплатна бања за пензионерите, легализација на дивоградби,...

Намалени инвестициите во „зелена енергија“

Глобалните инвестиции во „зелената” енергија се намалени за 18 отсто, на 287,5 милијарди долари лани, поради големиот пад на цената на...

Јапонија вети дека ќе инвестира 8,7 милијарди долари на Филипини

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе ја заврши дводневната посета на Филипини со ветување за инвестиции и доставување опрема за борба со тероризам,...

Повеќе кредити за стимулирање на развојот

Домашното стопанство се стабилизира. Фундаментите се здрави, Македонија повторно ќе оствари економски раст. Народната банка ги анализираше...

Инвеститорите пет пати повеќе веруваат во економијата на ВМРО, од онаа што ја водеше СДСМ

На аукцијата на државни хартии од вредност која ја спроведе Министерството за финансии поради огромната побарувачка на државни хартии...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.