петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 10

Tag Archives: инвестиции

2017 – година на капитални вложувања во здравството

2017 ќе биде година на капитални вложувања во македонскиот здравствен систем. Инвестицискиот циклус во здравствената инфраструктура...

Ако сакаш да имаш нешто што никогаш не си го имал, мора да направиш нешто што никогаш не си го направил

Некои семејства се финансиски моќни, а други пак мора допрва да создаваат капитал. Секако, во Македонија оние вторите се многу повеќе....

Каква е државната каса за годинава?

Македонија во 2017 година влезе со рекорден буџет од 3,35 милијарди евра и со проектирани за 20,7% повеќе пари за капитални инвестиции од 2016...

Тодоров: Во тек е изградба и реконструкција на десет болници во Македонија

Во здравствената инфраструктура во тек е инвестициски циклус во вредност од 74,6 милиони евра, што заедно со инвестицијата од 128 милиони...

Расте соработката меѓу странските и домашните компании

Расте бројот на фабрики во слободните економски зони. Политичката криза ги одложи, но не ги откажа планираните инвестиции, се очекува...

Политичка стабилност за нови инвестиции

Македонија испраќа уште една година со политичка криза. Домашните турбуленции беа сериозен ограничувачки фактор за раст на економијата,...

Расте бројот на странски инвестиции во Македонија, до крајот на годината странскиот капитал над 200 милиони евра

Над 2.900 нови вработувања ќе донесат десетината инвестиции кои се објавени во изминатиот краток период. Одлуката на инвеститорите за...

Ако ви се брза: Ова се 12 земји со најбрзо државјанство во светот

Се повеќе земји во светот нудат пократок пат до добивање на државјанство. Со излегувањето на Британија од ЕУ, богатите Британци мораат...

БиХ примамлива дестинација за инвеститори од арапските земји

Босна и Херцеговина во последните неколку години стана примамлива дестинација на инвеститорите од арапските земји. Во Сараево, но и...

Време е за фокус на економијата!

„Изборите се првиот важен чекор за излез од политичката криза“ – оцени американскиот Стејт департмент. „Изборите се клучна можност...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.