петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: инвестиции

Катар ги зголемува инвестициите во мега проекти

Наспроти падот на приходите од нафтата и гасот, Катар во 2017 година ќе издвои 1,2 милијарди евра за мега проекти, соопшти Министертсвото...

Странските инвестиции до крајот на годинава ќе надминат 200 милиони евра

199 милиони евра странски капитал се инвестирани во Република Македонија од почетокот на годинава до септември. Според извештајот на...

500 нови вработувања – потврда за нови инвестиции

Три нови странски инвестиции во Македонија за 500 вработувања. Лидер ексклузивно дојде до плановите на три големи компании кои донесоа...

Договорот со Трамп ги „вивна“ акциите на јапонскиот див

Акциите на јапонскиот гигант „Софтбанк“ скокнаа, откако американскиот претседател Донал Трамп најави дека таа компанија ќе вложи...

Груевски на Фејсбук: Broadstone Defense, прва инвестиција во Македонски Брод по неколку децении

Ме радува што денеска имаме промоција на инвестицијата и плановите за развивање на американската компанија Broadstone Defense која ќе инвестира...

Милиони евра за Источна Македонија

Источна Македонија се модернизира. Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ со низа проекти вредни милиони евра го турка економскиот развој...

Груевски: Само со нови инвестиции и вработувања до повисоки плати

Отворање рурални развојни зони во Берово најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителот на листата во ИЕ 4 Никола Груевски на митингот...

Груевски: Ќе продолжиме да носиме инвестиции и да отвораме нови работни места

Луѓето веќе се навикнаа да има некоја нова инвестиција, се навикнаа да отвораме фабрики, да инвестираме во нови отворања на работни...

Светла иднина за македонските рудари

Над 150 активни рудници за експлоатација на олово, цинк, бакар, сребро и злато, учество со околу 1,5 проценти во БДП, 13 илјади вработени....

Нови работни места од странските инвеститори

Се зголемува бројот на вработени во фабриките и погоните на странските инвеститори во Македонија. Компаниите кои веќе инвестираа во...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.