четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 2

Tag Archives: инвестиции

Две нови инвестиции во Битола, отворање на најмалку 260 директни работни места

Турска и германска, се двете компании кои ги најавиле своите инвестиции во Битола. Според најавите од компаниите отворени ќе бидат најмалку...

Ѓорчев: Со отворање на ТИРЗ ќе донесеме нови инвестиции во Гостивар

Бројот на нови вработувања во Гостивар почнувајќи од јануари 2006 до  денес бројот на вработени лица е зголемен од 7000 на 13 000 вработени. -Истовремено...

Рурални зони за рурален развој

Проектот „Рурални развојни зони“ на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја намали невработеноста и ќе придонесе за подинамичен локален економски развој....

Нова најголема инвестиција во рударството од светски позната компанија влегува во Македонија

На повидок е нова, досега најголема инвестиција во рударството во Македонија. Позната рударска компанија има намера во земјава да отвори...

Пешевски: Вредност не создаваат „бомбите“, туку инвестициите и добрите економски политики

Овие избори треба да бидат почеток на крајот на кризата, на една разврска на она што не тишти веќе две години, смета вицепремиерот задолжен...

Груевски најави 2 нови инвестиции во Битола: Најмалку 260 директни нови работни места

Две нови компании ќе инвестираат во Битола, најави Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на кандидатската листа во ИЕ4, на...

Сопственикот на компанијата „Пластики“ која ќе инвестира во Битола: Ќе отвориме нови 150 работни места/Видео

Грчката компанија „Пластики“ од Атина, специјализирана во производство на изолирачки материјали во градежниот бизнис ќе инвестира...

Јовановски за „Енергетика.НЕТ“: МЕПСО ќе инвестира 130 милиони евра во преносната мрежа

МЕПСО ќе вложи 130 милиони евра во модернизација и во зголемување на капацитетот на националната електропреносна мрежа преку проектите...

Американска компанија инвестира во Македонски Брод, ќе се вработат 200 лица

Некои ги бива за деструкција и правење на кризи, а нас не бива за работа, и обезбедување на нови работни места. На СДСМ главна преоукпација...

Инвестиции за економски раст и нови работни места

Отворање нови рудници, изградба на автопати и железница, гасификација, вложувања во енергетиката, привлекување странски инвестиции...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.