четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: иран

Трамп го обвини Иран дека постепено ја презема контролата врз Ирак

Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека Иран се повеќе и повеќе ја презема контролата врз Ирак и покрај огромните средства...

Иранскиот претседател со идиректна критика до Трамп

Иранскиот претседател Хасан Рохани упати денеска идиректна критика до американскиот претседател Доналд Трамп, изјавувајќи дека...

Иранците „навалија на „пежо“

Глобалната продажба на француската автомобилска компанија ПСА порасна за 5,8 отсто во минатата година, благодарение на силната продажба...

Триесет пожарникари загинаа при уривањето на најстариот солитер во Иран

Иранската телевизија Прес-ТВ јави дека 30 пожарникари загинаа при уривање на 17-катницата во Техеран, која беше зафатена од пожар. Се уште...

Се урна најстариот солитер во Иран

Најстариот ирански солитер во центарот на Техеран денеска се урна откако претходно последните катови беа зафатени од пожар, јавија...

Иран со најголема корист од јакнењето на нафтениот пазар во 2016

Нема многу земји кои како Иран имале толкава корист од јакнењето на нафтениот пазар во 2016 година, оценува њујоршката агенција „Блумберг”. Од...

Иран има најголем ќар од нафтата

Нема многу земји кои како Иран имале толкава корист од јакнењето на нафтениот пазар во 2016 година, оценува њујоршката агенција „Блумберг”. Од...

Иран потпиша договори со рускиот енергетски гигант „Газпром”

Иран потпиша прелиминарни договори со рускиот енергетски гигант „Газпром” за развој на две големи нафтени полиња, јавија иранските...

Во Иран одобрени 16,6 милијарди долари за купување на 80 патнички авиони

Иран соопшти дека потпишал договор вреден 16,6 милијарди долари за купување на 80 патнички авиони од американската компанија „Боинг“. Иранската...

Иран изнел доволно „тешка вода“ за да се смести во границите дозволиви со нуклеарната спогодба

Меѓународната агенција за атомска енергија (МААЕ) ја уверува меѓународната јавност дека Иран изнел доволно „тешка вода“ за да се...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.