петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: иран

Во Доха денеска се одлучува за судбината на нафтата

Најголемите светски производители на нафта денеска ќе имаат средба во Катар за да договорат замрзнување на производството со цел стабилизирање...

Проблеми со нафтата: Ако Иран „не ја сопре славината“, нема ни Саудиска Арабија

Најголемите извозници на сирова нафта денеска ќе се соберат во Доха за да расправаат за можното замрзнување на производството на „црното...

Иранец осуден на 74 удари со камшик поради убиство на куче

Иранец е осуден на 74 удари со камшик поради убиство на куче. Видеозаписот со убиството на кучето беше емитуван на локалните медиуми...

Иран продолжува да го зголемува производството на нафта

Иран ќе продолжи да го зголемува производството и извозот на нафта, додека не ја достигне пазарната позиција пред воведувањето на санкциите,...

Саудиска Арабија: Иран треба да го промени однесувањето

Мнистерот за надворешни работи на Саудиска Арабија Адел ал Џубеир изјави дека Иран мора да го промени однесувањето кон неговата земја,...

Кој ќе ги испорача барелите кои недостасуваат на пазарот?

Никогаш немало никаква основа за реализација на идејата за договор меѓу ОПЕК и земјите кои не се членки на Алијансата, за сопирање или...

Нафташите склучуваат пакт, некој сепак фали!

Глобалниот договор за замрзнување на производството на нафта би можел да биде потпишан во април, со исклучок на Иран кој има право да...

Иранскиот милијардер Бабак Занџани осуден на смрт поради корупција

Влијателниот ирански бизнисмен, милијардерот Бабак Занџани денеска е осуден на смрт поради корупција и присвојување на средства, јавија...

Иран планира да привлече странски инвестиции во износ од 45 милијарди долари

Иранскиот министер за економија и финансии Али Тајебнија изјави денеска дека неговата земја очекува странски инвестиции во износ од...

Тврдоглавоста на Иран го урива нафтениот план на Русите и Арапите?

Обединетите Арапски Емирати го поддржаа предлогот на големите производители на нафта да се замрзне нивото на производство, со цел да...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.