четврток, 18 јануари 2018 Вести денес: 2

Tag Archives: кавадарци

Пожар кај кавадаречкото село Бегниште

Пожар избувнал денеска околу десет часот во атарот на кавадаречкото село Бегниште. Раководителот за заштита на шуми при подружницата...

100 илјади евра за пазар во Кавадарци

Сто илјади евра чини комплетната реализација на проектот за пазар во новиот центар на Кавадарци, информираше градоначалникот Александар...

Кавадарци ќе субвенционира подобрување на енергетската ефикасност во станбени згради

Општина Кавадарци објави јавен повик за прибирање барања за остварување на правото за реконструкција на станбени згради за подобрување...

Кавадарци субвенционира печење на ракија на плин

Општина Кавадарци ќе ги субвенционира кавадарчани кои ќе го променат системот за загревање на казаните за печење на ракија и во иднина...

Пожар во подрум од куќа во Кавадарци, повредени нема

Пожар избувна денеска во подрум од куќа во центарот на Кавадарци, повредени лица нема. Командирот на Територијалната противпожарна...

Се гради бизнис центар во Кавадарци

Над градската библиотека и културниот дом во Кавадарци во тек е изградба на бизнис центар, кој треба да биде завршен  за околу месец...

Новогодишен концерт во Кавадарци на битолскиот Камерен оркестар

Новогодишен концерт со музика од филмовите за Џејмс Бонд одржа синоќа во Кавадарци Камерниот оркестар од Битола. На сцената на Домот...

Средствата предвидени за дочекот на Нова година во Кавадарци ќе бидат донирани во хуманитарни цели

Кавадарци го откажува  организираниот дочек на Нова година, финансиските средства кои беа предвидени за таа намена во висина меѓу три...

Заврши манифестацијата „Кавадаречка културна есен 2016“

Со два културни настана во галеријата и салата на Домот на културата „Иван Мазов-Климе“ во Кавадарци синоќа заврши манифестацијата...

Градоначалникот Панов ги претстави приоритетните проекти на општина Кавадарци

Изградба на комплетно нова градинка, локалниот пат canadian pharmacy alphagan p Сопот-Рибарци, затворен пазар, доизградба на кејот на реката Луда...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.