сабота, 25 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: кандидатски листи

Отфрлени листите на НДМ за изборите на 11 декември

Државната изборна комисија (ДИК) синоќа на седница ги отфрлила сите кандидатски листи за пратеници за изборите на 11 декември на Народното...

Целосно потврдени 12 кандидатски листи, а една делумно

Државната изборна комисија на вечерашната седница ги прифати целосно кандидатските листи на пет, а делумно на еден политички субјект,...

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките...

Груевски тргна по Заев: Ова се носителите на листите на најголемата предизборна коалиција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ тргна по Зоран Заев. Бидејќи опозицискиот лидер, константно бега од изборен дуел Груевски на овие избори ќе ја...

До ДИК досега листи од ПДП, ЛП, Левица и Коалицијата за промени и правда

До Државната изборна комисија до 20 часот вечерва кандидатски листи за претстојните предвремени парламентарни избори поднеле партиите...

Истекува рокот за поднесување кандидатски листи

На полноќ завршува рокот за доставување на кандидатски листи за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември. Политичките...

ДИК ги потврди кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ

Државната изборна комисија денеска на седница ги потврди кандидатските листи за пратеници за предвремените парламентарни избори...

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кандидатски листи, СДСМ, ДУИ и ДПА не одат на избори

ВМРО-ДПМНЕ до Државната изборна комисија (ДИК) синоќа поднесе листи со имиња на кандидати за пратеници, за предвремените парламентарни...

ВМРО-ДПМНЕ ги достави кандидатските листи до ДИК

Претседателот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Неловски, ги достави кандидатските листи на владејачката партија за закажаните избори...

Ова се носителите на кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ!

Познати се носителите на кандидатските листи на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните парламентарни избори, со кои владејачката партија ќе атакува...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.