вторник, 21 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: Карлос Слим

Карлос Слим ги извести македонските власти дека го презема ВИП

Карлос Слим ги известил македонските власти дека го презема македонскиот телекомуникациски оператор ВИП, дознава економски.мк. Најбогатиот...

Експанзијата на Слим продолжува: Го зголеми уделот во Телеком Австрија

Светскиот милијардер Карлос Слим по долготрајни преговори постигна договор со Владата на Австрија, кој што му овозможува преземање...

Карлос Слим управува со речиси третина од матичната компанија на ВИП Оператор

Мексичкиот тајкун Карлос Слим ја консолидираше својата инвестициска компанија во сопственичкиот удел на Телеком Австрија, сопственик...

Бафет пред Слим: Промена на втората позиција на милијардерската листа

Американскиот милијардер Ворен Бафет го “претрка“ Карлос Слим и стана втор најбогат човек на светот, пренесе Блумберг. Според индексот...

Слим ќе го зголеми сопственичкиот удел во Њујорк тајмс

Мексиканскиот милијардер Карлос Слим планира до крајот на годинава да го зголеми сопственичкиот удел во издавачот Њујорк Тајмс од...

Како изгледа просечен милијардер?

Бил Гејтс од минатата недела повторно го презема лидерското место на Блумберговата листа на најбогатите луѓе на светот. Тоа место досега...

Пресметка на милијардери: Бренсон влегува во “борба“ со Слим

Ричард Бренсон одлучи да влезе во борба со најбогатиот човек на светот Карлос Слим и тоа на “домашен терен“ – мексиканскиот пазар...

Според Форбс – Бил Гејтс е побогат од Карлос Слим

Списанието за бизнис Forbes го претстави годишниот рејтинг Forbes 400, во кое за 32- ри пат се оценува состојбата на најбогатите Американци....

Карлос Слим на свадба кај министерот Иво Ивановски

Најбогатиот човек на планетата Карлос Слим, во моментот е во Битола, каде е гостин на свадбата на министерот за информатичко општество...

Рецепт за богатење:Како триумфираше штедливиот монополист Карлос Слим?

Обичните смртници можат само да сонуваат за неговото богатство, со надеж дека неговата приказна ќе ги инспирира многумина да стартуваат...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.