петок, 24 ноември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: кина

САД: Да не се брза со етикетирање на Кина како валутен манипулатор

Американскиот министер за финансии Стивен Менучин укажа дека нема потреба да се брза Кина да се етикетира како валутен манипулатор....

Трговската војна меѓу Кина и САД ќе им наштети на двете земји

Кинескиот министер за трговија Џао Хученг, го повика Вашингтон да преговара со Пекинг за спорните прашања за да ја избегне „трговската...

САД и Кина подготвени да градат конструктивни односи

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон и кинескиот државен советник Јанг Џиечи, кој има повисок ранг од министерот за надворешни...

Кина „ја сопре славината“ – ќе ја остави Северна Кореја без девизи

Кина оваа година целосно ќе го прекине увозот на јаглен од Северна Кореја, соопшти кинеското Министерство за трговија, а со тоа Пјонгјанг...

Раст на кинескиот извоз повеќе од очекуваното

Кинескиот извоз порасна во јануари 2017 година повеќе од што се предвидуваше, покажуваат последните податоци. Тоа е најнов знак за подобрување...

Дваесет кинески градови се обединуваат во борбата против смогот

Кинеското Министерство за животна средина им нареди на 20 градови да ги усогласат напорите во борба против смогот. Градовите...

На Кина и здосади, катанец за оние кои продаваат биткоин

Централната банка на Кина ги предупреди домашните берзи кои тргуваат со биткоинот дека ризикуваат да бидат затворени. Тоа ќе се случи,...

Кина – популационата политика на удар на критики

Измените во законот за бројот на децата, т.е. укинувањето на т.н. политика на едно дете, се чини дека не ги дава посакуваните резултати,...

Трамп: Поддршка на САД за политиката на „една Кина“

Американскиот претседател Доналд Трамп нагласи дека САД ќе ја почитуваат политиката на „една Кина“ во првиот срдечен телефонски...

Кина до средината на векот ќе стане најголема светска економија?!

Кина до 2050 година би можела да стане најголема светска економија, додека САД би го згубиле подемот и можное е заостанат и зад Индија,...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.