петок, 19 јануари 2018 Вести денес: 0

Tag Archives: конгрес

Митревски: Конгресот на ССМ од нелегитимното раководство е прогласен за нелегитимен и од страна на Светската и Европската конфедерација на синдикати

Конгресот кој се спрема во Сојузот на синдикати на Македонија од нелегитимното раководство е прогласен за нелегитимен и од страна на...

По третпат пропадна намерата на републиканците за укинување на „Обамакер“

Американскиот Сенат со отфрлање на планот за укинување на законот за здравствени усвоен за време на поранешниот претседател Барак...

Конгресна делегација ќе ја ревидира политиката на Обама на Балканот

Делегација на американскиот Конгрес, предводена од републиканецот, Боб Гудлат замина во „итна мисија“ во регионот со растечки тензии,...

Републиканците го изгласаа новиот закон за здравство во конгресот на САД

Во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес вечерва е изгласан  Законот за здравство, што беше предложен од републиканците. Гласањето...

Груевски на средби со европски лидери на Конгрeсот на ЕПП на Малта

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на вториот ден на Конгресот на ЕПП на Малта, каде ја предводи партиската делегација, оствари билатерални...

Груевски се сретна со лидерите на ЕУ, Доналд Туск и Антонио Тајани

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го искористи гостувањето на Конгресот на Европската Народна Партија (ЕПП) за да оствари средби...

Трезорот на САД бара Конгресот да реагира на државниот долг

Управата на Трезорот на САД (Министерството за финансии) го повика Конгресот на САД да ја покачи горната граница на државниот долг кој...

Републиканците во Конгресот почнаа со здравствена реформа со цел укинување на „Обамакер“

Републиканците во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес објавија денеска долгоочекуван предлог закон за здравствена реформа...

Трамп денеска првпат застанува пред Конгресот – ќе бара поголем воен буџет

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска  првпат ќе се обрати во Конгресот, а една од темите ќе биде и барањето за значително...

Конгресот поведува истрага за американската амбасада во Македонија, конгресмен бара Бејли да биде разрешен

Водечкиот американски републикански конгресмен Кристофер Смит најави истрага за политизирањето на улогата на американската амбасада...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.