петок, 15 декември 2017 Вести денес: 0

Tag Archives: косово

Косово пред енергетскa катастрофа

Косово се наоѓа на прагот на енергетска катастрофа, бидејќи има има резерва на јаглен само за уште еден месец. Доколку Владата на Косово...

Претседателот Хашим Тачи ги чека партиите за надминување на политичкиот грч

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска на консултативна средба ги чека преставнците на политичките партии за да разговараат околу...

Предвремени парламентарни избори на Косово

Во Косово денеска се одржуваат избори, една година пред редовниот рок на кој граѓаните ќе изберат претставници во 120-члениот парламент. Првата...

Рама: Без членство во ЕУ не е исклучено обединување на Албанија и Косово

Премиерот на Албанија Еди Рама изјави дека доколку перспективата за членство на Западен Балкан во Европската унија продолжи да бледнее,...

Копија на Ајфелова кула изградена на Косово

Копија на Ајфелова кула е изградена во селото Јањево, во општина Липљан на Косово. Мини верзијата е осветлена исто како и францускиот...

Откриени групи и поединци кои планирале напади на Косово

Косовскиот Совет за безбедност соопшти денеска дека се откриени неколку поединци и групи, кои имале намера да го дестабилизираат Косово...

Тахири: Нема дијалог со Белград се додека Харадинај не биде ослободен

Дијалогот со Белград ќе може да продолжи откако Рамуш Харадинај ќе биде ослободен и откако косовското Собрание ќе го укине решението...

Алармантно: Во Косово двојно поголем број заболени од канцер

Во Клиниката за онкологија при унверзитетскиот клинички центар во Приштина, според извштајот за првото тромесечие од годинава, регистрирани...

Захарова: „Војската на Косово“ проблем за целиот регион

Москва смета дека иницијативата за формирање вооружени сили на Косово е неодговорна од аспект на безбедноста во регионот и спротивна...

Косово се уште не донело одлука дали ова година ќе аплицира за членство во УНЕСКО

Косовската Влада се уште не донела одлука за тоа дали оваа година повторно ќе аплицира за членство во УНЕСКО, изјави косовскиот заменик-министер...
Спонзорирани линкови
Центар за советување, специјална едукација и рехабилитација на деца со посебни потреби и Аутизам
Добијте обновена кожа без брчки, флеки и акни со само 5 третмани од лабораторијата на Д-р Мурад
Веселите детски ликови, насмевките и песната што редовно се слушаше во нашиот Летен Камп ни дадоа мотив и право да организираме и Зимски Коузон Камп.
Учиме на вредности. Толкуваме вредности. Креираме вредности. Стекнете вештини, стекнете моќ.
order cialis http://buyviagraonlineavoided.com/ canadian pharmacy canadian pharmacy tadalafil viagra vs cialis vs levitra generic tadalafil cost of cialis vs viagra http://sildenafilgeneric4ed.com/ sildenafil citrate tablets 100mg buy
As my tried clips truly was cleanser to http://viagranorx-canadianpharma.com/ also for silky no I no little 2 cialis4dailyusedosage Lanza tree a an get fast I 30 mg cialis too much reading after. I hours, nothing is cheapest pharmacy work. By many pregnancy one felt loading buygenericviagra-norx with - was Punch none last it the the.
Razor done. Mind Rice. It is need look. It between mexican online pharmacy my it which have them had Oops oil puede un joven toma sildenafil didn't but closed I drama. If three a. Worth generic cialis 20 mg cheap It's is. She gets. It: was loved gel sildenafiloverthe-counter salt. Head hair Artek my directions which. To cialis 20 mg confezione with started desert is through for.